Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Топла и сочна арома: Десет миризливи свеќи идеални за студени денови и вечери

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи.

Мирисите се многу повеќе од мирисно искуство. Тие можат да влијаат на нашите емоции, да разбудат чувства на среќа, задоволство, релаксација, возбуда, но исто така да обезбедат утеха и да нè смират.

Ова е токму ефектот на миризливите свеќи создадени за есенските и зимските денови, кои ќе го исполнат домот со слатка топлина и ќе создадат прекрасна атмосфера за релаксирање.

Во миризливите свеќи за студените месеци доминираат повремени ароми, како што се мирисите на цимет, портокал, карамела, ванила, бадеми, мошус, каранфилче, тиква… Мммм, веќе можеме да ги почувствуваме!

Оставете ја вашата дневна соба или спална соба или кое било друго место во домот да бидат исполнети со заносен мирис на свеќа и видете избор од продавниците во галеријата со слики на почетокот на текстот. Се разбира, вреди да се запамети, никогаш не оставајте свеќи без надзор.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Жените ширум светот и завидуваат на нејзиниот изглед, а таа вели дека само една навика е одговорна за нејзиниот добар изглед. Џенифер Лопез (51)...

Fool Moon

Мишел Фајфер (62) одлучи драстично да го смени својот изглед, а овој чекор предизвика голема конфузија. Откако ја објави фотографијата на Инстаграм, позитивните коментари...

Cotton Club

POLO Ralph Lauren ни го нуди својот беспрекорен стил во својата колекција Holiday 2020… Американскиот бренд ја претстави својата најнова колекција на машка мода...

Fool Moon

Уште откако доживеа несреќа на француските Алпи во 2013 година, здравјето на еден од најдобрите возачи на Формула 1 во нејзината историја, повеќекратниот светски...

Advertisement