Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

СОФИЈА ВЕРГАРА го продава замокот во БЕВЕРЛИ ХИЛС во тоскански стил за 19,6 милиони долари…

Поминаа цели две години откако Софија Вергара го купи својот нов дом во Лос Анџелес, голема палата во тоскански стил со чувар во заедницата Беверли Парк.

Иако се наоѓа прилично блиску до патот, куќата е речиси невидлива од очите на јавноста, добро скриена зад ѕидови, порти и навистина огромна жива ограда. Зад сето тоа е гаража со простор за три автомобили, плус терен за мотори за уште неколку луксузни миленичиња.

Вергара го купи имотот од 0,6 хектари во 2014 година, плаќајќи 10,6 милиони долари. Оттогаш, таа и нејзиниот сопруг целосно ја реновираа куќата, изградена во 2006 година под водство на дизајнерката од Лос Анџелес Џенифер Беван, трансформирајќи ги 1.100 квадратни метри во шик мешавина од бели, црни и земјени тонови.

Зад двокатното фоаје, каде елегантно заоблено скалило се навива до последниот кат од домот, се наоѓа сосема нова кујна со тони најсовремени апарати и голем кујнски простор.Има и пространи дневни и трпезарии опремени со лустери, темно кафеави дрвени подови, камини и комплети француски врати кои се отвораат кон градините.

Иако сегашниот список не вклучува фотографии од ниедна спална соба, има вкупно седум – пет „семејни“ спални соби и две соби за персоналот. Зградата има и 11 бањи, кино, канцеларија, библиотека и теретана.

Косиот двор е опкружен со високи жива ограда и дрвја за приватност во стилот на славните, а има и голем тревник, базен со вграден спа центар, трпезарија под отворено небо и вградена скара.

Софија Вергара, која осум последователни години е најплатената ТВ актерка во светот, сè уште го завршува обемното реновирање на нејзиниот дом во Беверли Парк, кој опфаќа повеќе од 1.700 квадратни метри внатрешен простор и некогаш бил во сопственост на пензионираната ѕвезда Бери Бондс.

Во галеријата погледнете како изгледа вилата која Софија Вергара ја продава за 19,6 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement