Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Совршен подарок за најмалите – Автомобил играчка Сен Лоран

Во случај да сакате да го разгалите вашето детенце (буквално), ова е за вас!

Откако ги претстави даските за сурфање, Рубиковата коцка со лого, опрема за скијање, кондоми и многу други предмети кои ни се допаѓаат, Сен Лоран се враќа на луксузните изданија. Овој пат познатиот бренд претстави автомобил – играчка за мали деца која се продава за 1.300 долари.

Дел од колекцијата „Riva Droite“, овој детски автомобил е далеку полуксузен од вообичаените играчки на пазарот. Пластичната каросерија е заменета со поцврста основа, додека воланот и деловите се изработени од одлични материјали. Играчката е направена во соработка со „Baghera Rider“ и во најмала рака е уметничко дело!

Доаѓа во шик розова нијанса со контрастно седло и волан со шема на зебра. Иако луксузниот „Baghera Rider“ можеби е погоден само за децата на славните и богатите, можете да го купите на веб-страницата на YSL, како и во продавниците во Париз и Лос Анџелес за 1.300 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement