Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Совршена куќа за љубителите на снегот и алпинизмот

Сезоната на празници и радост е пред самиот агол, а со тоа, нè придоби и желбата да ги оставиме зад себе сите проблеми додека бараме идеално место за одмор…

Постојат неколку места на планетата што се совпаѓаат со француските Алпи во овој гламур, убавина и екстраваганција во овој период од годината, па доколку го посетите Куршевел, ќе уверите сами. Ако отсекогаш сте сакале да ги видите прекрасните Алпи опкружени со снег и мраз, скијајќи низ неверојатна природа, ви предлагаме да изнајмите куќа за викендички наречена Шемшак ложа оваа зимска сезона. Тоа е нешто како луксузно пристаниште, и на прв поглед ви ветува дека ќе создадете спомени во него што ќе траат до крајот на животот.

Гледано однадвор, оваа ложа отсликува совршена француска колиба од безвременска елеганција, покриена со снежна покривка. Ако влезете внатре, ќе добиете пристап до неспоредлив луксуз, персонализирана услуга која има за цел да ги задоволи сите ваши потреби и ентериер модерен, удобен и исполнет со живот. Пространата дневна соба со розови и виолетови тонови ќе ве воодушеви, особено поради фактот што дрвото игра голема улога во тоа. Трпезаријата следи слична палета на бои со четири спални соби кои имаат свои бањи, додека има и семејна спална соба со детски кревети, што ќе го направи престојот на најмладите незаборавно.

Сместена во близина на скијачката патека во Куршевел, оваа кабина за најавување е остварување на сонот за љубителите на скијањето, со загреан затворен базен од каде можете да впиете поглед на Алпите, сауна, џакузи и теретана. Вие навистина може да се опуштите тука, додека сите ваши проблеми се топат, исто како снегот на пролет.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Безвременска, чиста и издржлива сива е една од боите што најчесто ја избираме за внатрешна декорација, а доколку сакате да внесете друга посилна боја...

Four Seasons

Само една воздушна фотографија беше доволна за да се заљубите во норвешкиот град Стрин (Stryn). Сместено на југот на Норвешка во лавиринт од острови,...

Fool Moon

Пред дваесет години Џош Хартнет беше еден од најбараните актери во Холивуд и сите му предвидуваа голема слава. Така беше сè до моментот кога...

Cotton Club

Комбинации на бои што вредат да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Advertisement