Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Совршена куќа за љубителите на необичното

Ако не се плашите од висина и би уживале во животот на самиот врв на светот, еве ви можност да го сторите тоа …

Уникатниот дом сместен во трансформирана водена кула, на висина од 26 метри, која се најде на пазарот по цена од 5 милиони долари. Целосно комплетен со четири спални и четири бањи, овој дом има уникатна конструкција поставена на врвот на дрвена конструкција, првично изградена во 1800-тите години. Куќата се наоѓа на аголот од станбена зона со поглед на фреквентниот автопат Pacific Coast, на само 45 метри од брегот.

Непотребно е да се каже, овој луксузен имот ќе ви понуди некои од најдобрите панорамски погледи на Тихиот океан, и доаѓа со цела флота на специјални удобности, вклучително и џакузи, тераса што се обвива околу него со совршен поглед на изгрејсонце и зајдисонце, и специјално обележје што ја бележи нејзината импресивна историја.

Приземјето содржи две гаражи и просторија за складирање со простор погоре, додека на вториот кат има лифт, пространа тераса со џакузи и седење. Останатите подови се опремени со кујна, спална соба со пиратска тема, тераса и главна спална соба.

Имотот како целина доби амбиент во ретро стил, со витраж купола во ротондната дневна соба и модерни удобности како што се HD телевизор со директни ТВ опции, фини постелнини, реновирани бањи и комплетно опремена кујна.

Во моментов, куќата може да се купи преку страницата Zillow за 4.950.000 американски долари. Дали имате желба да ја купите?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement