Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Совршена инвестиција: Најлуксузниот стан во Велика Британија

Доколку живеете во Лондон или тоа навистина го сакате, а имате огромна заштеда на вашата сметка, сега можете да го купите најскапиот стан во Велика Британија …

Зборуваме за пентхаусот на Хајк Парк на Ник Кенди, кој во моментов се наоѓа на листата за 241 милиони долари. Сместен во елегантниот дел од градот, Најтсбриџ, пентхаусот со две нивоа има пет спални соби и 21 метарски базен. Според експертите, тоа е еквивалентно на 18 просечни англиски куќи, а се карактеризира со прекрасен и луксузен декор.

Куќата од 1800 квадратни метри, исто така, располага со приватен спа центар, теретана, две тераси, четири места за паркирање, винарска визба со доволно простор за 750 шишиња и сопствен коктел бар. Но, тоа не е сè.

Ако сте љубител на читање или голф, пентхаусот се одликува со голема библиотека и симулатор на голф, со приватно кино и услуга за камери. Исто така, станот се соочува со славниот Хајд парк и ужива во прекрасен поглед од сите страни.

Опишан како „парче недвижнини од светска класа во срцето на Лондон, што ќе биде оптимална инвестиција во годините што доаѓаат“, луксузниот пентхаус е сè уште достапен за купување. Дали го посакувате ова?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement