Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Слатки топлинки во облик на Снупи во кои стапалата никогаш не се ладни

Дали се сеќавате на Снупи? Ликот на преслаткото кутре од стриповите Peanuts Charles на Чарлс М. Шулц украсува бројни парчиња облека за млади и стари. На веб-страницата Smokonow можете дури и да купите топлинките во форма на Снупи.

Најдобро од сè? Слатките обувки Снупи имаат вграден грејач! Сè што треба да направите е да го поврзете USB кабелот што доаѓа заедно со нив на соодветниот слот од, на пример, компјутерот за да ги “полни”. Кога прстите ќе се загреат, исклучете го кабелот, ставете ги на нозе и уживајте во пријатната топлина.

Белите и црни топлинки се изработени од мек полиестер и памук, а една големина одговара на сите. Производителите тврдат дека можат удобно да ги носат дури и особи до број 45.

Тие во моментов се на попуст и се продаваат по цена од 32 американски долари, или 1660 денари. Заради големиот интерес, топлинките пристигнуваат за две до три недели по нарачката.

Колекцијата Снупи на дизајнерската компанија Smokonow вклучува и плишани играчки во форма на популарно кутре кои можат да послужат како грејачи на рацете.

Ставете ја играчката во микробранова печка од 30 до 45 секунди, почекајте половина минута, потоа извадете ја и нежно притиснете ја на градите. Цената на топла прегратка е 15 американски долари, или околу 780 денари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Green Tea

Ако сакате вкусна супа богата со хранливи состојки и лесна за подготовка, ова е вистинскиот рецепт за вас. Сè што ќе ви треба се...

Advertisement