Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Сите патишта водат во Калифорнија: Кој ја „улови“ палатата на Амбер Херд вредна милион долари?

Сè уште не е познато која е следната станица на актерката, но во последните месеци таа наводно живее во Хемптонс.

Актерката Амбер Херд (36), која до неодамна беше во центарот на вниманието на јавноста поради судските пресметки со поранешниот партнер Џони Деп, одлучи да го продаде својот имот во Калифорнија, вреден 1,1 милион долари.

Куќата изградена во 2015 година се наоѓа во долината Јука, има речиси 230 метри квадратни, 3 бањи и 3 спални соби.

По пресудата која беше изречена во корист на Деп, на Херд и претстои огромна сума на пари за плаќање, но тоа очигледно не ја спречува да продолжи со своите „активности“, т.е. да прави пари. Дури и со продажба на недвижен имот.

TMZ прво откри, а имотните записи потврдуваат дека мистериозното и некогаш тајно скривалиште на актерката Аквамен тивко се променило, и покрај тоа што домот никогаш не бил јавно ставен на продажба.

Тајниот договор е потпишан за речиси 1,1 милион долари, што е речиси двојно повеќе од 570.000 долари колку што Амбер Херд претходно платила. Тоа беше пред само три години, односно во 2019 година. Но, таквата голема разлика во цената не е изненадувачки бидејќи вредностите на пустинските куќи се зголемени од почетокот на пандемијата.

Dirt.com пишува дека купувачите платиле во готово, дека станува збор за непознат брачен пар и дека немаат никаква врска со познатата Американка (барем тоа не се знае). Тој е претприемач од Лас Вегас, вработен во осигурителната индустрија, а долгогодишен партнер му е секретарката.

Иако оваа необична куќа беше главната резиденција на Херд во последните неколку години, за неа не се знаеше многу се до мај оваа година, кога Амбер изјави каде живее,во јавното сведочење на телевизија за време на медиумскиот циркус.

Како што понатаму пишува Dirt.com, се уште не е познато која ќе биде следната станица на актерката, но во последните месеци таа наводно живее во Хемптонс.

Оваа штотуку продадена куќа, покрај три бањи и три спални соби, нуди и гаража за три автомобили, поставено ЛЕД осветлување насекаде, систем за сараунд звук и адаптиран дрвен мост во дворот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement