Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Симпатичниот нов дом на Кристен Стујарт во Лос Анџелес

Четири спални, пет бањи и засенчена градина во италијански стил – вака изгледа новата вила Кристен Стјуарт, која неодамна ја купи за 6 милиони долари во Лос Анџелес.

Кристен Стјуарт обожава да купува недвижнини, сметајќи ја за најбезбедна инвестиција на пари. Актерката веќе има домови во Малибу и Пасадена, стан во Њујорк, а неодамна ѕвездата се здоби со вила од 1927 година во областа Лос Фелиз во Лос Анџелес. Новата набавка ја чинеше 6 милиони долари, но дефинитивно вредеше.

Куќата е скриена зад висока жива ограда и е опкружена со градина во италијански стил. Кипарис, грмушки од рузмарин, маслинки кои растат во глинени садови, мал базен – сè овде е идеално за релаксирање во природата.

Самата куќа е вила во медитерански стил со бели sидови и двор украсен со украсни плочки. Внатре има четири спални соби и пет бањи, со вкупна површина од 455 квадратни метри. Зад рачно изработената влезна врата од ковано железо се наоѓа пространа фоаје со спектакуларни греди од темно дрво и подови со шпанско-плочки. Заоблениот премин води кон дневната соба каде се спуштате по скалите. Има камин од леано железо, кадифени софи и удобни фотелји. А, за оние кои сакаат да свират, има и пијано.

На долниот кат има и трпезарија со рустикален дрвен мебел, кујна и пространа тераса, идеална за релаксација и ручек на отворено.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement