Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Силвестер Сталоне го продава својот дом што целосно наликува на луксузно медитеранско одморалиште

Познатата филмска ѕвезда Силвестер Сталоне го продава својот дом во соработка со продавачот на луксузни недвижности Томер Фридман.

Овој модерен медитерански комплекс од светска класа е поставен на пространа локација од 3,5 хектари во ексклузивната енклава на паркот Норт Беверли.

Сместена зад приватната порта на крајот од улицата, покрај долга патека, ова недвижнина е свет за сам себе. Имотот има исклучителен начин на живот и панорамски поглед на градот и кањонот од секоја соба. Вилата вклучува пространа влезна сала, свечени дневни соби и трпезарии, семејна соба, канцеларија, луксузна кујна, просторија за проекција, теретана и неверојатен бар!

Главната куќа има шест спални соби и девет купатила, вклучувајќи прекрасен мастер апартман со двојни бањи, сауна и канцеларија што се отвора на терасата.

Двокатниот пансион дизајниран од Ричард Ландри е сопствена резиденција со дневна и трпезарија, кујна и апартмани со две спални.

Покрај раскошниот ентериер, екстериерот е исто така луксузен. Спектакуларните терени нудат извонреден амбиент во стил на одморалиште со пространи тревници, поплочен двор, зеленило, базен и спа центар. Тука во оваа низа е и гаражата со капацитет за 8 автомобили и уметничко студио.

Куќата на Сталоне моментално се продава за 80.000.000 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement