Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

СЕ ПРОДАВА КУЌАТА ВО КОЈА СЕ СНИМАШЕ ЕРОТСКИ ТРИЛЕР: Еве за колку се продава вилата која се вели дека е меѓу Вода и Земја…

Пред точно 30 години режисерот Пол Верховен го сними еротскиот трилер „Ниски страсти“ со Шерон Стоун и Мајкл Даглас во главните улоги.

Куќа во Кармел на полуостровот Монтереј во Калифорнија, каде се снимени некои од најпопуларните сцени, сега е на продажба за 32,5 милиони долари.

Куќата остана во суштина иста, но беа направени некои промени. Кога филмот беше објавен во 1992 година, тој беше еден од најзаработувачките во тоа време.

Зградата на три нивоа во Кармел зафаќаше една од најистакнатите локации долж централниот брег на Калифорнија. Опкружен со ветар и чемпреси и звукот на сурфањето, тој се наоѓа на врвот на карпа свртена кон брановите во Поинт Лобос, карпест рт и морски резерват што пејзажниот уметник од Кармел, Френсис Мекомас го пофали како „најголемата средба копно-вода во светот.”

Резиденцијата од 12.000 квадратни метри со пет спални соби, девет бањи, 12 камини и две кујни се наоѓа на повеќе од два хектари земја со базен и имитација на пештера скриена меѓу тропските зеленило.

Четвртиот кат е над гаражата, додека третата спална соба е директно над трпезаријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement