Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Се продава еклектичниот стан на Дејвид Боуви

Дали сакате да живеете во домот на легендарниот Дејвид Боуви?

Па, токму таа можност ви ја дава неговиот долгорочен стан на Менхетн, кој има цена од 16,8 милиони долари. Сместен во близина на паркот Washington Square Park во Soho, станот од 500 квадратни метри првично е изграден во 1886 година како дел од фабриката за чоколади Hawley & Hoops, за подоцна да стане соптсвеник од 30-те кондоминиумни единици во текот на 90-тите години на минатиот век.

Станот се состои од четири спални соби и три бањи, со три отворени тераси, директен пристап до лифтот, високи тавани, библиотека, тоалет и врвна, отворена кујна. Луксузниот дом е украсен со вкус, како што очекувавме и содржи мешавина од модерна и рустикална декорација.

Покрај бројните удобности, главната спална соба на овој дом, чија површина е над 100 квадратни метри, содржи сопствен приватен камин, соблекувална, преголема бања и приватна тераса. Како што дознаваме, Боуви го купил овој дом по цена од 3,81 милиони долари во 1999 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement