Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Се продава егзотичната вила на Мадона

Мадона е една од sвездите кои покрај талентот и решеноста да го достигнат врвот, успеале преку својата естетика и личност да станат иницијатори на трендовите и да им го отворат патот на многу уметници.

Нејзините настапи отсекогаш биле предмет на многу дебати, како и нејзините контроверзни концерти и музички спотови што го шокирале општеството од осумдесеттите години. Без Мадона, во музичката индустрија би немало место за поп sвездите како Бритни Спирс и Лејди Гага, а со текот на годините докажува дека не само што знае да пее и танцува, туку е и одлична бизнисменка, текстописец, филантроп, писател и актерка.

Мадона има продадено над 300 милиони плочи ширум светот и важи за една од најбогатите пејачки со богатство од 800 милиони долари. Моментално сама, со три деца, таа била во брак двапати, со Шон Пен и Гај Ричи.

Покрај богатата збирка уметнички дела, вклучувајќи слики од Пикасо, Дали и Фрида Кало, таа поседува неколку куќи. Мадона купила вила вредна 12 милиони долари во Беверли Хилс додека била во брак со Гај Ричи. Првично е продадена во 2013 година за 19,5 милиони, а сега се продава по многу поскапа цена откако е реновирана.

Куќата од 580 квадратни метри има девет спални соби, петнаесет купатила, две дневни соби, двоспратна трпезарија, голема кујна/сала за појадок, целосна проекција/театарска соба, две канцеларии, канцеларија за асистент, теретана, соби за персонал, две куќи за гости, тениско игралиште и базен со големина на одморалиште.

Неодамна реновирано и педантно одржувано, поранешниот имот на Мадона во Беверли Хилс сега се продава, по цена од 27,995 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Four Seasons

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа...

Advertisement