Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

СЕ ПРОДАВА ДОМОТ НА БЕЗБОЛ ИГРАЧОТ ЕРИК ХОСМЕР ВО МАСАЧУСЕТС ЗА 6,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ…

Професионалниот бејзбол играч Ерик Хосмер од Чикаго кабс  и неговата сопруга водителка на Фокс њуз Кејси Мекдоналд Хосмер го продаваат својот дом во Масачусетс.

Изграден во 1930-тите и реновиран во 2018 година, овој класичен дом од тули се наоѓа во срцето на историскиот округ Западен Њутн Хил. Домот од 800 квадратни метри има шест спални соби и многу удобности како игротека, теретана и винарска визба.

Има три камини и „Snow Globe Room“ која е простор од типот на сончева соба со закривени прозорци од подот до таванот на секоја страна.

Прекрасното фоаје води до голема дневна сончева соба со поглед на недопрената околина.

Истакната канцеларија со камин и сопствени вградени делови води до трпезаријата.

Современата кујна е опремена со простран остров и простор за седење, додека пространата семејна соба се граничи со дизајнерската кујна.

Вториот кат располага со 5 спални соби, вклучително и луксузен главен апартман со бања слична на спа и огромен плакар. Долното ниво вклучува винарска визба, фитнес сала и просторија за складирање.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement