Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Се продава вилата на поранешниот директор на Гугл

Домаќинот на настаните од Центарот за проучување на демократските институции од 1958 до 1978 година, историскиот имот Солана во Монтесит, се појавува и исчезнува од пазарот на недвижнини, подеднакво брзо…

Купена по неверојатна цена од 30,8 милиони долари, неверојатната луксузна вила, заедно со зачудувачкиот имот, стана сопственост на никој друг, освен на Ерик Шмит, поранешен извршен директор на Гугл и неговата сопруга Венди, кои беа единствените доволно храбри во време на криза и пандемија. да си го дозволи тоа.

Периодично на списоците на разни агенции до 2012 година, имотот Солана имаше бројни агенти за продажба и стана едно од најоригиналните места за живеење во Монтесит, распространето на единаесет хектари приватно земјиште со исклучителна убавина. Првично, ова парче земја од бајките се најде на пазарот на недвижнини со цена од 57,5 ​​милиони долари и вклучува луксузна вила со поглед на Санта Барбара, создадена околу 1915 година за Фредерик Форест Пигоди, директор на компанијата што произведуваше кошули на Ароу.

Нудејќи 360 степени поглед кон Тихиот океан, раскошот на Санта Барбара и планините Санта Инез, Солана им нуди на новите сопственици уживање во пет спални соби, девет бањи во целосна големина и шест полубањи, заедно со приватен фризерски салон и специјално дизајнирана просторија за пилатес. Опремена со совршени технички апарати и украсена со работни плочи од Камера, пространата кујна на оваа вила е поплочена со антички панели увезени од Португалија и ретро марокански лустери.

Со елементи создадени од сина пепел, собрани од хангарот за авиони на канадскиот аеродром од пред Првата светска војна, кујната е дополнително украсена во таванот со дрвени греди, сместена меѓу сите други интригантни детали што може да се најдат во неа.

Дизајнирана од архитектот Франсис Т. Андерхил, оваа луксузна вила од 2.040 м2, сместена на Еукалиптус Хил Драјв, гордо се одликува со француски даб од седумнаесеттиот век, со панели првично дизајнирани за британски замок, додека неговиот влез веќе може да се пофали со изобилство. зачудувачки архитектонски елементи, вклучително и керамика од Теракоти МекБин и оригинален бел мермер од Алабама. Опкружен со природата, овој плоден имот овозможува раст на бујни примероци на палми, лимони, лимес, банани, смокви и калинки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Неколку едноставни подобрувања во вашата гардероба ќе ве осигурат дека имате совршено стилизирана година… Годината зад нас беше навистина тешка. За време на тоа,...

Fool Moon

Ф ановите со нетрпение го очекуваат продолжението на култната серија на ХБО Макс „Сексот и градот“. Така, според „Дејли мејл“, наместо Саманта (Ким Катрал...

Fool Moon

Лејди Гага е една од оние музичари од светската музичка сцена која нема што не направила – плејада хитови, го освои Златниот глобус, неколку...

Green Tea

Во потрага по идеално тело, ние честопати се лишуваме од својата омилена храна, плашејќи се дека поради тоа ќе се здебелиме. Ова првенствено ги...

Advertisement