Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Само неколку месеци по смртта на Ивана Трамп, куќата на поранешната сопруга на Доналд Трамп во Њујорк се продава за 26,5 милиони долари…

Ивана Трамп, првата сопруга на 45-тиот претседател на САД, милионерот Доналд Трамп, почина во Њујорк на 14 јули 2022 година. А сега, неколку месеци подоцна, нивните деца – Ерик, Иванка и Доналд Џуниор – ја продаваат нејзината луксузна градска куќа во Њујорк за 26,5 милиони долари. Наследниците планираат добиениот износ да го поделат меѓу себе.

Петкатната куќа од 1920-тите, која Ивана ја купи во 1992 година за 2,5 милиони долари, веднаш по нејзиниот развод, денес изгледа кралско и луксузно како и пред 30 години.

Леопардови принтови, помпезни скали со црвен тепих, кристални лустери, кревети со четири постери, розов мермер во бањата и многу, многу злато – тука сè беше направено под лично водство на влијателна водителка која целосно ги реконструираше сите ентериери по купување.

Како што вели Ерик Трамп, оваа куќа навистина и се допаднала на неговата мајка, тука ги реализирала сите свои соништа, а ентериерот целосно го отсликува нејзиниот „стил, елеганција и карактер“.

Во куќата има дури и бело пијано. Иако г-ѓа Трамп никогаш самата не свирела на клавир, таа сакала да поканува професионални музичари на своите забави за да ги забавува гостите.

Навистина, како што пишуваат таблоидите, цената на куќата е многу висока со оглед на тоа што одамна не е реновирана и бара големи поправки.

Во најмала рака, идните купувачи сигурно ќе сакаат да имаат полноправна кујна и базен за тие пари.

Сега, и покрај големата површина од 810,5 м2, куќата има само две долги и тесни кујни (за оние кои не сакаат да готват и се навикнати да јадат во ресторани), како и спа простор кој е ограничен на сауна во подрумот. Наследниците се подготвени да го продадат целиот мебел заедно со имотот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement