Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Само алфа жените ги имаат овие карактеристики: 10 знаци дека сте една од нив

Кои се алфа жени? Тие не се разликуваат од другите жени, тие само имаат целосно уникатен и моќен пристап кон животот.

Алфа жените минуваат низ животот со многу храброст, мотивација и сакаат да живеат секој ден во потполност. Тие не се плашат да ризикуваат за своите соништа и се обидуваат да се стремат кон рамнотежа и успех во сè што прават.

Еве 10 знаци дека сте алфа жена:

1. Нејзин главен приоритет е максималното уживање во животот

Таа не сака класичен живот исполнет со рутини, монотонија и страв од неизвесност. Нејзиното мото е да ужива во секој момент и да земе сè што животот и дава. Алфа жените се секогаш подготвени за авантури и нови активности.

2. Не е срамежлива, но наметлива и отворена

Таа никогаш не се плаши од поинакво мислење, таа е отворена за сите средби и погледи на светот. Алфа жена немаат проблем одеднаш да се дружи со потполно странец. Таа сака луѓе и сака да запознае што е можно повеќе различни луѓе.

3. Поседува голема самодоверба

Тоа не значи дека има премногу его, но дека навистина знае колку навистина вреди. Тајната на нејзината самодоверба е дека ги прифаќа своите недостатоци и работи отворено за да ги исправи.

4. Никогаш не очекува другите да ја прават среќна

Алфа жена е автономна и независна и скоро никогаш не бара од другите да сторат нешто за неа за да се чувствува подобро. Свесна е дека само таа може да ја исполни својата судбина и сака сама да го контролира и насочува бродот на нејзиниот живот.

5. Добива важни лекции од минатото

Таа го остава минатото засекогаш зад себе, но точно знае како да учи од своите грешки и како да ги примени тие лекции во сегашноста.

6. Поставува јасни граници

Алфа жена поставува строги и јасни граници во секоја врска, а луѓето кои искрено ја сакаат никогаш нема да ги преминат тие граници.

7. Не толерира негативност и токсични луѓе

Таа не размислува двапати кога во нејзиниот живот се појавуваат токсични луѓе кои пренесуваат негативна енергија. Сè што е негативно, веднаш се исфрла од вашиот живот.

8. Никогаш не паничи

Алфа жена се стреми да постигне енергетска рамнотежа во секоја ситуација и затоа никогаш не паничи и не прави драми. Таа сфаќа дека паниката може само да ја блокира да го реализира својот потенцијал.

9. Негува физичко и ментално здравје

Алфа жената се обидува редовно да вежба, чита книги, јаде здраво – односно прави сè за да ги зајакне своето тело и ум.

10. Таа е секогаш своја

И кога станува збор за работа, љубов или пријателство, алфа-жената останува своја и верна на своите принципи. Таа го негува и сака своето битие и никогаш не сака да се откаже од својата природа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...