Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

САКАТЕ ЛИ ДА ЖИВЕЕТЕ КАКО МАРИЈА АНТОАНЕТА ВО ВАШИОТ ЛИЧЕН ВЕРСАЈ?

Палатата е изградена во 2019 година и доаѓа со гаража со осум автомобили, градини во француски стил и базен.

Сакате свој Версај? Во Барселона, една вила била инспирирана од познатите француски палати на Марија Антоанета.

Имотот во европски стил е изграден во 2019 година, но нема да го знаете од неговиот винтиџ изглед, иако токму тоа е поентата. Замокот зафаќа приближно 1.500 квадратни метри и има четири спални соби и шест бањи.

Има и многу раскошни карактеристики: само замислете ги бујните градини кои го опкружуваат прекрасниот имот и мермерните скалила на влезот кои потсетуваат на раскошниот Мал Тријанон.

„Типично е да се видат поновите домови како архитектонски еволуираат и усвојуваат посовремени трендови и стилови, па затоа е интересно да се види секој сопственик на куќа како се обидува да погледне во историски изглед“, вели агентот.

И покрај неговата естетика од 18 век, имотот не е лишен од Сите модерни допири.Има голем базен со надворешна кујна во дворот, како и гаража со осум автомобили.

Како што може да очекувате, ентериерите се прекрасни како нивната муза. Односно, ако сакате прекумерен луксуз, овде навистина ќе уживате.

На приземјето ќе најдете раскошно уреден влезен хол, две соби за гости и кујна опремена со најнови апарати. Главната дневна соба е визуелна гозба со високи тавани и привлечен декор.

„Штом ќе влезете внатре, се чувствувате како да сте се намалиле. Висината на таванот и отворениот простор на дневната соба го обезбедуваат ова неверојатно чувство на елеганција и величественост што може да се најде само во многу посебни својства. Тоа е веројатно еден од највпечатливите делови на овој дом“, додава агентот.

На друго место, голем мастер апартман го зафаќа целиот втор кат. Просторот е опремен со камин, има два гардероба и двојна бања.

На третото ниво ќе најдете голема отворена тераса со сопствена кујна, трпезарија и простор за седење, како и топла када со поглед на градот и морето. Долу во подрумот ве очекува модерно звучно изолирано кино со проектор, шанк и камин. Има дури и сцена и црвени плишани завеси кои прават да се чувствувате како да сте во вистинско кино.

Ако имате склоност кон раскошни работи како поранешната кралица на Франција, оваа неверојатна палата може да биде ваша за 25 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement