Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ричард Гир најде купувач за неговиот имот вреден 28 милиони долари во северниот дел на Њујорк…

Актерот од „Pretty Woman“ го наведе имотот од речиси 50 хектари минатиот октомври.

Актерот Ричард Гир најде купувач за неговиот простран комплекс во северниот дел на Њујорк, кој го пушти на пазарот за 28 милиони долари минатиот октомври.

Актерот склучи договор во четвртокот, според евиденцијата на услугата за повеќекратно огласување.

Лоциран во Паунд Риџ, на околу еден час возење од Њујорк, имотот од речиси 50 хектари има пет структури, вклучувајќи главна резиденција од 11.658 квадратни метри, штали, приватно езеро со песочна плажа и остров, фудбалско игралиште, и базен, според огласот со Muffin Dowdle на Ginnel Real Estate.

Според листата, главната куќа има осум спални соби, 11 бањи, свечена дневна соба, семејна соба, гурманска кујна, катче за појадок со камин на дрва, библиотека и работна соба.

Г-дин Гир (72), кој глумеше во такви иконски филмови како „Американски жиголо“ (1980) и „Убава жена“ (1990), го купил земјиштето во 1986 година за 1,51 милиони долари, покажуваат податоците за имотот.

Имотот на г-дин Гир е опкружен со 4.300 хектари заштитено земјиште, според списокот.

Претставникот на г-дин Гир, како и агентот за котација, не одговори веднаш на барањата за коментар.

Паунд Риџ е буколичен град во округот Вестчестер во Њујорк и се граничи со Конектикат. Во моментов, најскапиот станбен имот продаден во градот е имот од речиси 30 хектари со историска куќа од 9.822 квадратни метри, која се продаде за 9,8 милиони долари минатиот месец, според Zillow.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement