Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Работи во кои ќе престанете да верувате откако ќе се заљубите до уши

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти …

  1. Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте имале скршено срце, веројатно сте мислеле дека љубовта не вреди. Но, откако ќе ја запознаете вистинската, ќе сфатите дека не сте биле во право и дека љубовта е единствената работа на светот што вреди за сè, сè додека сте со вистинската личност.
  2. Сите момци се кретени. Можеби сè уште мислите дека сите момци се исти, но еден ден ќе запознаете момче кое вредеше да се чека и кое ќе ви докаже дека не се сите момци онакви што сте мислеле дека се дотогаш. Некои се навистина прекрасни и ќе дадат се од себе за да ве направат среќни.
  3. Бракот и децата немаат смисла. Некои луѓе навистина не ја гледаат поентата во ова и никогаш нема да се предомислат, но има многу повеќе кои го делат ова мислење само додека не ја запознаат вистинската личност.
  4. Заедничките активности се глупави. Штом ќе се заљубите, ќе започнете да сакате идеи за вечери каде што ќе играте разни игри, некогаш сами, некогаш во друштво на други пријатели, идеи за соодветна облека, идеи за гледање глупави романтични комедии, сплетени под ќебе …
  5. Пријателите кои секогаш се во пар се досадни. Отсекогаш ве нервирале сите ваши пријатели кои толку многу се приврзале за своите момчиња / девојки што скоро ништо не сториле без нив. Но, штом вистински се заљубите, ќе го сфатите задоволството и трошењето што е можно повеќе време во друштво на вашата подобра половина.
  6. Љубовта никогаш не трае. Ако сте пораснале опкружени со мноштво разведени парови, веројатно сте дошле до заклучок дека секоја љубов порано или подоцна завршува. Штом се заљубите, ќе сфатите дека е сосема реална можност љубовта да трае вечно, односно да трае се додека двајцата партнери се подготвени да прават работи што би ги надминале сите препреки пред нив.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на...

Cotton Club

Пернил Тејсбаек, е ултимативна scandi it – девојка, открива за Net-a-Porter кои модни правила не смееме да ги кршиме по секоја цена. Посебна летна...

Fool Moon

Малиот принц е ремек-дело на литературата за деца, но секој што го зеде овој краток роман на Антоан де Сент-Егзипери повторно во своите раце...

Green Tea

Во последно време, таканаречената самомасажа стана многу популарна, заснована oд кинеската гимнастика Чи Кунг (Чи Гонг), чија традиција е стара 4000 години и е...