Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Прозрачен, со дрвени елементи и прозорци со поглед на Менхетен: овој стан во Њујорк е поубав од оние во филмовите

Можете да замислите како ја поминуваме цела есен и зима во него, воопшто не би имале потреба од излегување.

Населбата Нолита во Долен Менхетен, површина од 518 квадратни метри, две спални соби и две бањи, специјална изолација од бучава и огромни прозорци, поради што станот има природна светлина која прекрасно се вклопува со природни материјали како дрвен дабов под и бројни дрвени елементи кои меѓу другото вклучуваат камин, комплетна кујна и секако столарија.

Ирскиот актер Габриел Брн повеќе не поминува толку време во Њујорк и реши да го продаде овој скапоцен камен од Менхетен. Цената на станот моментално е 5,1 милиони долари, додека месечните трошоци се околу 2.800 долари. Сосема недостижна сума за повеќето смртници, но тоа во никој случај не не спречува да фантазираме за еден, баш таков простор за живеење, па кој знае…

Погледнете ја нашата галерија и уживајте.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement