Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ПО СВАДБАТА БРИТАНСКИ СПИРС КУПУВА ПРОСТРАНА ВИЛА ВО КАЛАБАСАС…

Нема да ја наречеме презаштитена, но новата вила на Бритни Спирс во Калабасас е опремена со доволно обезбедување за да ги задржи и најжестоките поранешни сопрузи!

Интернационалната суперѕвезда на поп музиката ја прослави својата венчавка со Сем Асгари купувајќи куќа во имот со две врати во населбата Оукс, која е затворена заедница со постојано обезбедување. Некои од нејзините најблиски нови соседи се Тревис Баркер и Кортни Кардашијан.

По венчавката која се одржа неодамна, Бритни Спирс издвои 11,8 милиони долари за неверојатен дом во кој ќе живее со својот сопруг. Изградена во 2008 година, луксузната вила има шест спални соби и девет бањи распоредени на повеќе од 1.160 квадратни метри станбена површина на едно ниво. Природно украсена по вкусот на познатата пејачка, влезната врата со високи сопствени потреби се отвора за раскошни ентериери со оникс, дрвени и камени подови, засводени тавани, широки засводени ходници, прилагодени лустери, дизајни на мозаични плочки и рачно изрезбани камини.

Други детали вклучуваат сала од 33 метри обложена со камен Кантера, свечена трпезарија и работна соба со дрвени облоги, како и голема дневна соба со огромен камин. Гурманската кујна е опремена со апарати од професионална класа, огромен централен остров и катче за појадок, а се граничи со пространа семејна соба која излегува на тераса од 200 квадратни метри идеална за забава на отворено со центар за скара и камин.

Раскошното главно засолниште доаѓа во комплет со камин, простор за седење, тераса, сала за вежбање, двојни гардероби со орев орев и луксузна мермерна када и туш со пареа. Дворот сличен на одморалиштето е 1,6 хектари и вклучува базен и спа со слоевити водопади и тобоган, заедно со гостинска куќа со една спална соба, една бања, приватна кујна и гаража со пет автомобили.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement