Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Постои една работа која задолжително ви треба во спалната соба – дознајте која според хороскопскиот знак!

Општо, голем акцент е ставен на украсувањето на просториите во кои престојувате почесто – како што се кујната и дневната соба. Сепак, важно е да му се даде иста важност на поприватниот простор: спалната соба.

Погледнете што, во зависност од вашиот хороскопски знак, треба да имате во спалната соба. Во крајна линија, доволно спиење е од витално значење за нашиот секојдневен живот. Покрај тоа, да имате простор во куќата што е целосно ваш и ја рефлектира вашата личност е крајната форма на грижа за себе и гарантира дека ќе уживате во вашиот престој во таа просторија. Па, зошто да не побарате помош меѓу ѕвездите?

Според астрологот Кајл Томас, ако дозволите вашиот хороскопски знак да ги диктира предметите што ќе ги додадете во вашата спална соба, тоа ќе ви помогне да се чувствувате безбедно и добро таму. Проверете ги неговите препораки подолу – можеби ќе добиете инспирација да промените или да додадете нешто…

Овен: модерен панел над креветот

„Ако има еден хороскопски знак кој храбро сака да покаже независност и стил, тоа е овен “, вели Томас. „Затоа, поседувањето елегантен наслон носи забава, ја рефлектира личноста и едноставно блеска во просторијата.“ Шик панел привлекува внимание веднаш штом ќе влезете во соба, и тоа е она што Овенот навистина го сака.

Бик: луксузен кревет со повеќеслојни постелнини и перници

„Од сите хороскопски знаци, Бикот сака да се одмори и да се релаксира по многу работа. Биковите едноставно сакаат да дремат “, објаснува Томас. „Затоа е неопходен удобен луксузен кревет“. Томас исто така вели дека биковите сакаат куп перничиња со текстура, меки чаршафи, меки јоргани и ќебиња. Биковите го сакаат својот мал луксуз, па токму затоа оваа поставка е клучна за нив.

Близнаци: прекрасни завеси

„Близнаците лесно стануваат клаустрофобични, па затоа мораат да живеат во простор каде што се чувствуваат пространи и слободни“, вели Томас. „Тие претпочитаат простории што добиваат многу природна светлина, особено со големи прозорци. Сепак, тие ја ценат нивната приватност, па наоѓањето прекрасни завеси со суптилни текстури или живописни бои ќе додаде повеќе енергија и стил на нивниот простор кога е време да се опуштите и да се повлечете. “Бидејќи близнаците можат да бидат различни по вкус, може да биде забавно да се игра со различни шеми на бои и завеси што се наредени една врз друга за да може да се менуваат по потреба.“

Рак: здрави растенија

Најважно за раковите е да имаат простор за живеење што се вклопува во природата. „Овој вид енергија на живеење и дишење ќе им донесе повеќе среќа и продуктивност“, вели Томас. Тој препорачува да се постават неколку растенија низ целата спална соба за да се даде малку природен, „надворешен“ изглед.

Лав: луксузно огледало

„Да се ​​соочиме со тоа: сите лавови имаат копнеж да се загледуваат во себе секогаш кога ќе се појави можност“, вели на шега Томас. „Затоа навистина им треба големо, убаво врамено огледало. Исто така, може да донесе привлечност на гламурот за да се направи просторијата да се чувствува многу поотворена, бидејќи рефлектира светлина низ просторот. ”Осигурете се дека сте го избрале огледалото да одговара на остатокот од вашиот животен простор.“

Девица: организатори на плакари

„Девиците се познати како најорганизирани хороскопски знаци“, објаснува Томас. „Тие сакаат да сортираат, архивираат и да носат ред од хаосот. Чистиот простор е исклучително важен бидејќи хаосот им носи конфузија и вознемиреност “. Затоа на Девиците им треба организиран простор во плакарот кој вклучува соодветни полици, ормани и закачалки. Ова ќе им помогне да останат под контрола, а спалната соба ќе стане место за одмор – наместо да се грижат за своите списоци со обврски цел ден.

Вага: лични допири

„Со Вагите управува Венера, што значи дека тие копнеат по убавина и хармонија во својата околина. Исто така, им дава воздишка на стил “, вели Томас.„ Веројатно нивните спални ќе бидат исполнети со акценти и предмети што имаат посебно значење за нив – особено ако сакаат да им покажат “. Томас вели дека некои убави керамики, вазни со цвеќиња, послужавници, држачи за накит или шишиња со парфем може да се додадат за да ги направат вагите да се чувствуваат лесно и убаво во нивниот простор.

Шкорпија: мек тепих

„Шкорпиите бараат удобност, а особено во спалната соба “, вели Томас. “Тоа е нивниот прибежиште за одмор и подмладување – но исто така и страст и заведување. Тепихот ќе помогне да внесе боја, текстура и дезен во просторот, како и да обезбеди чувство на топлина.“

Стрелец: разиграна графичка уметност

„Стрелците се познати по нивната слобода и креативно изразување“, вели Томас. Честопати се нарекуваат хороскопски скитници затоа што сакаат да му покажат на светот кои се, без разлика дали се вклопуваат во рамки или стилови. Бидејќи пандемијата ги намали патувањата оваа година, Томас им препорачува на стрелците да ги инспирираат своите инстинкти за патување и личен стил со привлечна уметност, шарена апстрактна графика или постери.

Јарец: луксузни комоди и ноќни ормари

„Јарците се познати по својата љубов кон богатството и материјалните работи“, вели Томас. „Не само што веројатно ќе инвестираат во скапоцености, туку сакаат да го држат просторот организиран и да го минимизираат нередот“. Бидејќи тие секогаш се во лов да соберат се повеќе и повеќе материјални работи, им треба место да ги претстават, а тоа вклучува и голема комода или ноќно ормарче. Инвестирајте во импресивни комода и ноќни штандови, кои ќе ви го разубават просторот и ќе ви овозможат да покажете сè што сте постигнале.

Водолија: многу светлина

„Бидејќи со нив владее Уран, Водолиите сакаат да се изразуваат на уникатен начин“, вели Томас. „Уран е планета на електрична енергија и технологија, така што Водолијата веројатно содржи единствено осветлување низ целата спална соба.” Без разлика дали се работи за слоевити светла, надземни светла, аголни подни ламби или некое друго провокативно осветлување, Томас вели дека Водолијата ќе ужива во еден куп различни разиграни светлосни ефекти за да ги прилагодите вашите простории според вашиот индивидуален стил.

Риби: клупа во подножјето на креветот

„Рибите не се познати како најорганизирани хороскопски знаци, но тоа е во ред“, вели Томас. „Тие имаат тенденција да трчаат кон своите простории и да ги ставаат торбите на подот и да ги оставаат таму додека главите им се во облаците.“ Затоа, држењето клупа во подножјето на креветот може да послужи како еден вид „решетка за багаж“, но може да послужи и како дополнителна намена и елегантни опции за седење ако одлучите да имате други луѓе во собата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Постојат жени кои се толку сигурни во себешто не мора да прибегнуваат кон никакви трикови за да се подобрат или да изгледаат подобро. Кејт...

Cotton Club

Ќерката на славната пејачка застана пред камерите за нова колекција на шарена облека потпишана од славниот британски дизајнер, а тоа се креации за вежбање...

Cotton Club

Силвија Фенди се занимава со класични елементи на машка облека, но тука додава и логоманија, па покрај основните тонови, колекцијата ги истакнува и ефективните,...

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Advertisement