Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Поранешната вила на Мадона на булеварот Сансет ве остава без здив – таа е едноставно божествена…

  • Музичката дива живее во навистина одличен стил – на крајот на краиштата, уверете се и самите.
  • Ова е една од гламурозните вили во кои живеела кралицата на попот, а продадена за 35 милиони долари.
  • Мадона има неколку скапи имоти, од Њујорк до Лондон, но наводно моментално живее во вила во Португалија.

Пред седум години Мадона сакала да се смести во гламурозна вила на булеварот Сансет, но исклучиво американскиот патриотизам не траел долго, па вилата на Мадона во Беверли Хилс била пуштена на пазарот за неверојатни 35 милиони долари во 2018 година.

Направете обиколка… Имотот од 12.100 квадратни метри се наоѓа на приватна парцела од 1,14 хектари и има девет спални соби, 15 бањи, дуплекс трпезарија, бар со целосна големина, тениско игралиште и базен долг 20 метри.

Домот исто така може да се пофали не со една, туку две куќи за гости во своите простории, а да не зборуваме за кино со 15 седишта и седум камини низ целиот имот.

Внатре, сè претрпе големо реновирање, со модерни рачно изработени, избрусени кабинети, мермерни плочи, нови дрвени подови, супериорен сараунд систем за звук, голем бар, комплетно опремена дизајнерска кујна и најсовремен фитнес центар.

Сајмон Кауел, исто така музичар, наводно живее во близина.

Денес „Material Girl“ има завидно портфолио на луксузни домови ширум светот. Меѓу нив се пространа градска куќа на Горна Ист Сајд во Њујорк, историски имот од 18 век веднаш надвор од Лисабон и дом со 10 спални соби во ексклузивната област на Мерилебон во Лондон.

Каде живее Мадона? Мадона живее во близина на Лисабон во Португалија со нејзините шест деца – Лурд, Роко, Дејвид, Мерси и близнаците Естера и Стела. Нејзиниот прекрасен дом од 18 век, со големина од 16.146 метри квадратни, се наоѓа на историскиот имот Quinta do Relógio во прекрасното село Синтра на ридот, кој е на околу 30 минути возење од Лисабон. Куќата на Мадона е во мавритански „ревијален стил“ и има четири спални соби и седум бањи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement