Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Поради овој трик, сите соби изгледаат поголеми и поудобни: Сандра Булок има 17 недвижности, а секоја ја опремила на сличен начин…

Иако има куќи и станови низ цела Америка, актерката Сандра Булок не експериментира премногу туку секогаш се придржува до истиот принцип при уредувањето.

Американската актерка Сандра Булок припаѓа на модерното холивудско благородништво, па не е чудно што може да се пофали со импресивно богатство. Нејзиното богатство наводно било проценето на 250 милиони долари, а Гинисовата книга на рекорди ја прогласила за актерка со најголема заработка.

Затоа и не е чудно што таа е горда сопственичка на неколку недвижнини, а неодамна странските медиуми пишуваа дека на нејзино име има дури 17 имоти, меѓу кои се луксузни модерни вили, стари куќи, скапи станови…

Сандра моментално продава два од своите станови во Лос Анџелес, во познатите кули на Сиера, а медиумите пишуваат дека во случајот со овие имоти актерката ќе биде во минус бидејќи ќе ги продаде по пониска цена од онаа таа ја дала за нив.

Таа често и доброволно ја менува адресата, а моментално е жител на Њу Орлеанс со своите деца, каде што живее во шармантна вила во викторијански стил, која ја купила во 2009 година со нејзиниот поранешен сопруг Џеси Џејмс. Станува збор за куќа со спални соби и пет бањи, совршено опремена за безгрижен семеен живот.

Од време на време во медиумите се појавуваат фотографии од некој недвижен имот на Сандра, а интересно е што актерката за разлика од колегите ја претпочита едноставноста во дизајнот на ентериер.

Иако ѝ стојат на располагање најдобрите мајстори и најкреативните решенија, ѕидовите на сите нејзини куќи и станови се секогаш бели, а доминира белиот мебел – од софи и фотелји до трпезариски столчиња. Благодарение на тоа, Сандра успева визуелно дополнително да ги прошири собите, кои сепак се веќе многу пространи и удобни.

Покрај тоа, нејзиниот имот има заеднички и високи ѕидови, дури и во случај на најмали станови, а повеќето имаат камини околу кои се собира нејзиното семејство.

Покрај белата боја, која ја има на детали како светилки, уметнички дела на ѕидовите, па дури и цвеќиња, Сандра сака да се сврти кон природните материјали и дрвото како доминантно, па лесното дрво, главно дабово, е присутно во повеќето нејзините станови и куќи.

Сепак, и покрај доминантните светли тонови, во собата секогаш има едно парче црн мебел, главно масичка или комода, што совршено ја разбива секоја монотонија.

Во секој случај, сè е подредено и има удобност и многу е функционално!Се она што го има во недвижниот имот на Сандра има практична примена, па затоа секое место каде што живеат актерката, нејзиниот син Луис и ќерката Лила изгледа како топол дом…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement