Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Подарете му одмор на вашето тело во беспрекорна романтична ложа

Секој од нас може да посака прекрасен и совршен одмор од соништата, во рамките на волшебните и бајковити Алпи, задолжени за создавање идеална позадина за романтични колиби од традиционален дизајн и луксузна природа …

Досега имавме можност да видиме неколку такви неверојатни сместувачки капацитети во рамките на големите летувалишта, но во овој случај се селиме на француската страна на Алпите, каде што визуелно ќе можеме да доживееме друга идилична зимска куќа во која соништата се остваруваат сами од себе. Сместена на една од најпопуларните снежни падини, опкружена со врвови и долини на Француските Алпи, вилата Les Gentians 1850 обезбедува врвна удобност и класа, ветувајќи уникатен празник што ќе го паметите цел живот.

Изградена во Куршевел, оваа совршена локација за зимски одмор е наменета за сите skiубители на скијањето, но и за другите loversубители на снежната магија, бидејќи не само што ги има најдобрите скијачки патеки на планетата, туку и доаѓа со многу долго време, секогаш почнувајќи од првиот ден на зимата. продолжи да ги обезбедува своите услуги до велигденските празници следната година. Покрај тоа, за разлика од многу други трупести кабини во регионот, Les Gentians 1850 останува верен на своите корени, задржувајќи го класичниот изглед на традиционалните колиби, каков што можеме да очекуваме во алпските региони на Франција.

Изградена од дрво, куќата има ентериери во прецизно комбинирани стилови и традиционални поставки, со модерни удобности, наликувајќи на богато исполнети и беспрекорни бели „лејзибег“ фотелји, бујни софи распоредени низ неа, како и топли, удобни спални соби, освежувачки модерен затворен простор заедно задолжени за целокупното волшебно искуство, поддржано од исклучително дизајнирано осветлување, кое ги носи само најдобрите карактеристики од двата света.

Додадете на сето ова беспрекорен поглед на секое изгрејсонце и зајдисонце, забавен ноќен живот во бројни одморалишта, локална кујна и совршени ресторани со барови, никој од нас не би сакал да се врати дома по ваква зимска пауза.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Една година откако бремена одеше на модната ревија на Шанел, Џиџи Хадид се врати од породилно отсуство на пистата за новата колекција на Версаче...

Fool Moon

Талентирана, вредна, имагинативна, уникатна – така на најкраток начин можеше да се опише Нина Симоне, музичка дива која се бореше за граѓанските права со...

Fool Moon

Ако сакате интровертна личност, првата пречка да ве запознаат подобро е нивната срамежливост. Од таа причина, треба да имате повеќе разбирање од вообичаено, во...

Fool Moon

Припадниците на овој хороскопски знак сакаат да заведуваат, не се срамат да се препуштат на разни видови задоволства во спалната соба, а партнерите често...

Advertisement