Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Поглед на луксузниот дом на Софи Тарнер и Џо Џонас во Калифорнија

Софи Тарнер и Џо Џонас се едни од највлијателните парови во меѓународниот шоу -бизнис.

Заедно им се восхитувавме во безброј настапи, како на црвениот тепих, така и во уличните стилови, и со сигурност можеме да кажеме дека навистина ни се допаѓаат!

Овој славен пар има многу обожаватели ширум светот кои го обожаваат својот талент и постојано сакаат да ги знаат вестите за нивниот личен живот.

Во последно време, фотографиите од нивниот прекрасен дом во Калифорнија го освоија интернетот, импресионирајќи ги љубителите на внатрешниот дизајн. Станува збор за вила која излегува од зелена позадина и се истакнува со неодоливиот луксуз со кој зрачи.

Вилата на славниот пар е двокатна куќа чија архитектура се базира на модерен дизајн, со безвременски елементи и силни минималистички референци. Првата карактеристика што нè воодушеви е сонливиот надворешен дизајн на куќата – полн со елементи на природата, но и луксузни детали кои создаваат основа за супериорен живот во текот на летните месеци.

Заедно со сите други елементи, голем базен се појавува во главниот двор, додека релаксирачки ве опуштаат лежалките околу вас. Трпезариите, малите и големите надворешни салони, исто така, припаѓаат на надворешната средина и стануваат врвни летни места за незаборавни вечери.

Доминантниот материјал избран за изградба на куќата – како во затворен така и на отворен простор – е дрво, во светло обоена верзија која ја комбинира модерната естетика со безвременски дизајн. Во однос на бојата, доминира класично бело, светло -кафеаво, но и црно.

Гледајќи во внатрешноста, гледаме дека сите соби се светли и прекрасно дизајнирани. Хармонијата е првиот збор што ќе ви падне на памет кога ќе погледнете во ентериерот, а има врска со земјените тонови кои доминираат, гламурозните додатоци, но и луксузното чувство што се гледа на секој агол.

Двојката има луксуз да уживаат во заедничкиот живот во овој прекрасен дом кој им ја нуди секоја можна удобност. Огромни софи и кревети со фантастични ткаенини, супер пријатно домашно кино, бањи опремени со сите модерни удобности, како и сè друго споменато придонесуваат за шармот на оваа прекрасна вила.

Во галеријата со форографии, погледнете го поблиску домот на Софи Тарнер и Џо Џонас во Калифорнија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement