Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Поглед кој го одзема здивот, базен и домашно кино: Никол Шерцингер продава луксузна вила за 8 милиони долари (ФОТО)

Пејачката Никол Шерцингер одлучи да се исели од луксузната вила, која ја купи пред четири и пол години за 3,75 милиони долари.

Откако вложи многу, таа сега ја продава катната модерна куќа на стрмната падина на високиот гребен над Сансет Стрип во Лос Анџелес за 8 милиони долари.

Постојат неколку спални соби на пониско ниво, од кои едната е претворена во теретана, а sидовите на прозорците овозможуваат релаксирачки поглед кон градот. Втората соба, во која можат да спијат најмалку четири лица, содржи два комплети кревети на спрат, додека главната спална соба зазема супериорна позиција на ниво на пентхаус. Линеарно огниште го загрева просторот на спалната соба, додека пространата дневна соба се отвора на приватна тераса со модерен базен во центарот. Особено модерната бања исто така се отвора на друга тераса, а специјално дизајнираниот вграден плакар е доволно голем за да изгледа како да сте во бутик.

Nikol Šerzinger

Имотот сам по себе наликува на куќа од бајка, имајќи предвид дека е на видиковец, а беше направен и посебен проект за уредување на секој кат. Трикатната вила се состои од четири спални соби и четири бањи, а се простира на нешто повеќе од 4600 квадратни метри.

Секој кат се граничи со стаклени sидови, од каде има неверојатен поглед кон центарот на градот, кој достигнува сè до Тихиот океан.

Nikol Šerzinger

Отворениот простор за живеење на главното ниво се состои од елегантна кујна, пространа трпезарија поставена со прозорци од подот до таванот што се отвораат на голема тераса. Тука е и удобната дневна соба со две софи поставени спроти едни на други, веднаш до елегантен камин од бел мермер.

Од дополнителните содржини, има и домашно кино со кадифени кревети и специјално дизајнирани седишта за гледање филмови на големото платно. Мини-дневната соба води до чардак со бар, каде има мал базен, додека покрај него е поставена лулашка, која гледа кон градот и нуди волшебен поглед, наведува Курир.

Nikol Šerzinger

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Италијанците се нација на естети и хедонисти. Нивниот свет се врти околу задоволствата и убавината, вклучително и жените. Каква е вистинската Италијанка? Самољубие Италијанките...

Fool Moon

ОВЕН ХранаОвните треба постојано да ја надополнуваат својата сила со калорична храна. Месо на прво место, јајца, сирења, но и многу свежо овошје и...

Fool Moon

Познатиот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеаја да го одведат до олтарот. Првата е денес 75-годишната актерка...

Green Tea

Состојки: 4 компири6 тврдо варени јајца200 гр шунка300 гр тврдо сирење (сирење)1 павлака100гр мајонезсол, бибер Подготовка: Сварете го компирот во кожата и изладете го.Гответе...

Advertisement