Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете ја фантастичната рустикална резиденција на супермоделот Тејлор Хил

Тејлор Хил е една од најшармантните ангели на брендот Victoria’s Secret, оставајќи трага на модните писти и во најголемите модни кампањи.

Со големи, експресивни очи и светла насмевка секогаш врежана на нејзиното лице, често е особа за која зборуваат, благодарение на неверојатна убавина и тело за восхит, но и придонесот во модата.

Всушност, има многу кои постојано сакаат да знаат сè за нејзиниот личен живот, диетата што ја следи за да одржува беспрекорно тело, но и местата каде што го поминува животот и разонодата по макотрпната работа. Што се однесува до одговорите на овие прашања, таа ги дава со тоа што на фановите им презентира фотографии од нејзиниот неверојатен дом, кој се наоѓа во Нешвил, САД.

Долго време ја барала идеалната куќа за себе, бидејќи својата иднина ја замислувала во куќа што ќе и донесе целосен мир.

На крајот, куќата во Нешвил го привлече нејзиното внимание и посакала да го направи нејзино место за уживање. Фасцинирана од пејзажите, без размислување, сакала ова место да стане дел од нејзиниот живот и да си купи своја куќа таму. „Дивата“ убавина и импресивните елементи на природата станаа вистинската причина зошто била маѓепсана, но потоа била воодушевена од смиреноста што владее во атмосферата, како и од „топлите“ луѓе кои живеат во скоро сите области на градот. Куќата во рустикален стил стана нејзина, а процесот на реновирање не траел долго.

Она што прво го привлекува нашето внимание се претежно дрвените површини во темна нијанса, кои играат водечка улога во скоро сите делови на куќата, како во затворено така и на отворено. Во исто време, земјените тонови сочинуваат амбиент кој изгледа како да е директно од бајка.

Заедно со сите останатите елементи, антиквитетите бараат право на многу места во куќата и даваат многу посебен, винтиџ карактер што го „преплавува“ секој агол. Прибор од втората ера – вели таа и припаѓа на нејзината баба – импресивни, супер удобни фотелји, кожни елементи што даваат модерни ноти, растенија за дополнителни бои, модни албуми и рачно изработени теписи – сето тоа функционира како врвен извор на инспирација за љубителите на ентериерот, без претерување и без непотребни елементи.

Погледнете повеќе фотографии од куќата во нашата галерија!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement