Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете ја модерната канцеларија на Џеј Зи во Лос Анџелес

Партнерите на Perron & Roettinger се истакнуваат во областа на архитектурата благодарение на високата естетика што ги карактеризира нивните дела, но и поради начинот на кој ја комбинираат модерната уметност со класичните линии во дизајнот.

Вило Перон неодамна се посвети на дизајнирање на канцеларијата на познатиот рапер Џеј Зи, која се наоѓа во Лос Анџелес и на најдобар можен начин ја отсликува неговата страст кон музиката, комбинирана со модерни линии и елементи што нè импресионираат.

Популарниот рапер сакаше најмодерна и во исто време пријатна средина во која може да работи и да се инспирира. Тој побара од дизајнерите на ентериерот да го преземат дизајнот на зградата и да создадат идеална средина во која пејачот ќе ужива во иднината.

Бојата и градежните материјали обезбедија огромна основа за да се обезбеди апсолутна хармонија, но и кохерентност што краде впечатоци. Поточно, беа избрани материјалите – дрво и мермер, што го создаде конечниот резултат и се истакнува со нивната безвременска, но во исто време модерна естетика.

Во принцип, минималистичките линии се оние што доминираат и функционираат како основа за она што следеше. Земјените, многу неутрални тонови го зазедоа своето место и создадоа средина која, од првиот момент кога ќе ја видите, се карактеризира со фантастична и непречена рамнотежа што ја издвојува. Покрај класичната палета на бои, интересни детали и карактеристични елементи привлекуваат внимание и обезбедуваат навистина вреден амбиент. Особено, можеме да видиме како поп-допирите функционираа исклучително добро во целокупниот резултат, создавајќи шик допир со околината, каде безвременските линии исполнуваат позабавна верзија во дизајнот.

Каде и да погледнете, уникатните декоративни референци импресионираат и нè наведуваат да зборуваме за канцеларија која се усогласува со тогашните трендови на најидеален начин, без да биде лишен од својот безвременски карактер. Сè е толку добро дизајнирано и совршено позиционирано, затоа хармонијата е првата мисла што ни паѓа на ум додека се восхитуваме на крајниот резултат.

Во меѓувреме, специјалните уметнички дела ја комплетираат целата декорација, даваат дополнителна боја и „живот“, а во исто време ги прават сите простори порафинирани и уникатни.

Бонус, златни додатоци, но и преголеми растенија даваат посебен естетски елемент на целата атмосфера. Секој простор функционира како совршен извор на инспирација за секој љубител на дизајнот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement