Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ВИЛАТА НА ЏОРЏ КЛУНИ вредна 7 МИЛИОНИ ЕВРА НА ЕЗЕРОТО КОМО…

Не е тајна дека Џорџ Клуни е голем љубител на италијанската култура.

61-годишниот американски актер и режисер се заљубил во езерото Комо на прв поглед и се погрижил веднаш да ја купи семејната вила Хајнц кога ќе излезе на пазарот.

За оние кои не знаат, езерото Комо во регионот Ломбардија во северна Италија е една од најбараните локации во светот кога станува збор за луксузни недвижнини, особено во круговите на познатите. Од Стинг и Мадона, до Силвестер Сталоне и Сер Ричард Бренсон, ова посебно место привлекува ѕвезди од А-листата од целиот свет поради својата убавина и софистицираност.

Тука своето засолниште го нашле Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал, кои со децата ја посетуваат нивната вила кога сакаат да се смират и да побегнат од објективот на љубопитните папараци. Вилата на актерот била изградена во 18 век, а во негова сопственост дошла во 2001 година, кога ја купил за 7 милиони долари. Вилата е на три ката, со неверојатен поглед на езерото и има вкупно 25 соби.

Има и тениско игралиште, базен, теретана и голема гаража каде што Клуни ги паркира своите стари мотори. Сепак, парот ретко е сам во вилата. Најчесто канат сакани, роднини, пријатели или колеги од Холивуд и пошироко. Меѓу другите, таму беа и Барак Обама, принцот Хари и Меган Маркл, Џенифер Анистон и други.

Вреди да се напомене дека од мај 2021 година, Клуни и Аламудин се приклучија на програмата Омазе, преку која ги повикуваат луѓето да донираат во добротворни цели, а потоа да учествуваат во извлекување, во кое секој пат среќникот може да добие бесплатен престој во нивната вила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement