Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете како Меланија Трамп ја украси Белата Куќа: Резиденцијата во Вашингтон никогаш не изгледала пораскошно!

Оваа година Божиќната тема во Белата куќа е „Америка е убава“, а Меланија Трамп вели дека оддава почит и го покажува „величието“ на Соединетите држави.

Иако ова е последен Божиќ што Меланија и Доналд Трамп ќе го поминат во Белата куќа, првата дама се потруди да го осветли нивниот престој во полн сјај и оваа година.

Оваа година доминираат црвените украси, а се чини дека украсот е дури и пораскошен и поубав од порано.

„Од крајбрежје до крајбрежје, врската што ја делат сите Американци е почитување на нашата традиција, вредности и историја, кои беа инспирација за овогодинешните украси“, истакна Меланија Трамп.

Секој агол е добро дизајниран и украсен, а првата дама даде се од себе да привлече многу внимание и да ги воодушеви следбениците на социјалните мрежи и оваа година.

Погледнете како изгледа Белата куќа во галеријата.

<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>
<p>Kad Melanija Tramp kiti kuću to je pravi spekatkl. Iako je ovo poslednji Božić koji će provestiu Beloj kući, prva dama je dala se od sebe da sve izgleda bajkovito</p>

<p> </p>

<p> </p>

<p> </p>

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Advertisement