Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО МИЛИОНСКОТО ЦАРСТВО НА ДЕЈВИД И ВИКТОРИЈА БЕКАМ…

ВИЛА ВО ЛОНДОН вредна 39 милиони долари

Познатиот поранешен англиски фудбалер и поранешна пејачка на „Спајс Грлс“ купи луксузна вила со седум спални соби вредна 39 милиони американски долари во супер-отмениот Холандски парк во Лондон во 2012 година.

Луксузната четирикатна вила има теретана, внатрешен базен, салон, винарска визба и настрешница од ковано железо на влезот со црно-бели плочки. Како што пишуваат британските медиуми, елегантната двојка ги ангажирала повеќенаградените дизајнери на ентериер Кели Хопен и Роуз Униак и потрошиле 10 милиони долари за реновирање на викторијанската вила пред да се вселат. Неодамна беше објавено дека парот планира да потроши мало богатство за реновирање на историски имот во западен Лондон бидејќи подигнатата тераса моментално има ризик од уривање.

ИМОТ ОД 7,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ КОТСВОЛДС

Британскиот моќен пар инвестираше 7,5 милиони долари во фантастична селска куќа во срцето на Котсволдс во декември 2016 година и ангажираше пејзажни архитекти да направат градина од бајка. Раскошната резиденција, во близина на селското одморалиште на принцот Хари и Меган Маркл, има сауна, мал базен, фудбалско игралиште, тениско игралиште, езеро, градина, секако и огромен камин.

Дејвид и Викторија поседуваат и неверојатен пентхаус во Мајами од 24 милиони долари во ексклузивниот облакодер „One Thousand Museum“ дизајниран од Заха Хадид.

Зачудувачки скап стан кој зафаќа цел кат, со пет спални соби, се протега на 1.035 квадратни метри и нуди прекрасен поглед на Атлантскиот Океан и хоризонтот на Мајами. Овој неверојатен стан во Мајами вклучува хелиодром на покривот, приватен клуб на плажа, внатрешен центар за базен и најсовремен велнес центар Techno-Gym.

ЈАХТА ВРЕДНА 6,5 МИЛИОНИ долари

Дејвид потрошил 6,5 милиони долари на 30,5 метри супер-кул јахта во 2021 година. Соодветно именувана седум, според бројот на дресовите на поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и средното име на неговата ќерка Харпер, суперлуксузната јахта наводно била финансирана од Договорот на Давид со Катар 187. 5 милиони долари за соочување со Светското првенство во 2022 година.

Во април, парот беше забележан како оди на луксузен одмор на луксузна јахта во неделата пред свадбата на нивниот најстар син Бруклин со милијардерката наследничка Никола Пелц.

СТАН ОД 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВО БУРЏ КАЛИФА

Според британските медиуми, Бекамови поседуваат гламурозен стан вреден 10 милиони долари во легендарниот Бурџ Калифа во Дубаи, највисоката кула на светот. Сепак, тие ретко споделуваат ставови за нивниот луксузен имот купен во 2009 година на социјалните мрежи – за разлика од нивните имоти во Лондон и Англија.

Според извештаите на медиумите, харизматичниот пар претходно поседувал неверојатно луксузна вила со седум спални соби вредна 9,9 милиони долари во Палм Џумеира, но Дејвид им ја подарил семејната куќа за одмор на родителите на Викторија, Тони и Џеки Адамс, откако сфатил дека не може често да патува во Блискиот Исток поради работни обврски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement