Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ДВОКАТЕН ПЕНТХАУС ВРЕДЕН 20 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВО ХОНОЛУЛУ…

Дали некогаш сте посакале да живеете на врвот на луксузен хотел? Во тоа може да ви помогне Mandarin Oriental.

Хотелска групација од Хонг Конг продава двокатен пентхаус во резиденцијата Mandarin Oriental во Хонолулу. Станбената зграда вредна 1 милијарда долари, која треба да биде отворена во 2025 година, ќе има хотел на првите 19 ката и 99 раскошни приватни резиденции на последните 17 ката.

Станот кој ни го привлече вниманието, вреден 20 милиони долари и познат како Хале Лани, ги покрива 37-ми и 38-ми кат од супервисоката зграда. Поради висината на која се наоѓа, станот нуди прекрасен поглед на познатиот Дијамант Хед на Хаваи, околните планини и Тихиот Океан.

Станот се простира на 540 метри квадратни и нуди четири спални соби и четири бањи. Натопен во хавајската култура, има и четири балкони кои заедно обезбедуваат 45 квадратни метри отворен простор за живеење.

Воздушниот, осветлен стан е опремен со дневна и трпезарија со двојна висина, кујна со висока класа, внатрешен балкон и отворена трпезарија. Се разбира, двата примарни апартмани доаѓаат во комплет со бањи и гардероби.

Плакарот за примарниот апартман на вториот кат се наоѓа веднаш до спалната соба и е толку голем што лесно може да се трансформира во канцеларија, библиотека или просторија за вежбање. Има и две големи гостински спални соби кои можат да ги сместат вашите пријатели.

Згора на тоа, ќе имате пристап до неверојатните удобности на зградата, вклучувајќи спа од 2.000 квадратни метри, приватен базен и џакузи, симулатор за голф, студио Peloton, соба за видео игри, приватен театар, клуб салон, па дури и караоке соба. Можете исто така да очекувате секојдневно чистење, 24-часовна услуга за камериер и ресторан со ѕвезда Мишелин.

Резиденцијата се издига над градот Хонолулу и гледа на брегот на Ала Моана. Тоа ќе биде првата станбена зграда на Mandarin Oriental на Оаху и нивниот единствен хотел на островот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement