Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Пентхаус во Сиднеј вреден 74 милиони долари со бар во главната спална соба

Сместен во највисоката зграда во Сиднеј, пентхаус дуплексот е најскапата градба во Австралија.

Пентхаусот во новиот облакодер Crown Residences во населбата One Barangaroo, Сиднеј, е во сопственост на Џејмс Пакер, австралиски магнат за медиуми и казина, се продава за 74 милиони долари.

Доколку се постигне оваа цена за дуплекс кој ја крунисува највисоката зграда во Сиднеј, тоа би била највисоката цена во Австралија досега за новоизграден стан. Додека цената и големината на пентхаусот од 860 квадратни метри може да бидат спектакуларни, најубавата карактеристика е панорамскиот поглед што се протега на север до пристанишниот мост во Сиднеј, на запад до сините планини, источно преку Оперската куќа во Сиднеј до Тихиот Океан, и јужно до Дарлинг Харбор и пошироко.

Внатрешноста изгледа спектакуларно – поголемиот дел е направен од блескаво стакло, хром и црн мермер, додека сонцето влегува низ двојни прозорци и отскокнува од секоја полирана површина.

Невообичаено дизајнираните простории за живеење и забава во стан со шест соби го добиваат својот посебен шарм ноќе, кога прекрасниот градски пејзаж „лежи под вашите нозе“. Станот е апсолутно направен за забави, со три решетки (еден во главната спална соба), отворена кујна и друга затворена сервисна кујна. Има три тераси на отворено, од кои едната содржи приватен мал базен и гледа на градот.

Crown Residences, сместен во центарот на One Barangaroo, има 82 апартмани, 11 ресторани и нешто контроверзно казино. Има 24-часовен приватен консиерж, слугинка, паркинг, како и базен само за жителите со сервисни градини, бања, најсовремена теретана и тениско игралиште.

Погледнете повеќе фотографии од пентхаусот во нашата галерија, кој е идеален за забави со спектакуларен поглед на Сиднеј.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement