Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ПАРЧЕ РАЈ НА БАХАМИТЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ВАШЕ ЗА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ…

Дали некогаш сонувате да живеете на приватен остров со кристално чисти сини води и прекрасни плажи со златен песок?

Има шанса оваа минлива фантазија да се претвори во реалност бидејќи Little Pipe Cay ,остров лоциран на Бахамите, е на пазарот за 100 милиони долари. Сместен во архипелагот Ексума на Бахамите, рајот од 40 хектари е познат како омилено место на познати личности како Џони Деп, Тајлер Пери и Дејвид Коперфилд.

Гледањето на овој егзотичен карипски остров може да ви даде чувство на дежа ву бидејќи Little Pipe Cay е прикажан во филмови со висок профил како што се Пиратите од Карибите и Казино Ројал. Природните богатства како што се совршената тиркизна боја на морето, густата џунгла и недопрените бели плажи го прават Little Pipe Cay совршено место не само за одмор, туку и за живеење.

Главната резиденција на островот од 530 метри квадратни нуди сместување во единаесет спални соби, а просторот привлекува со високи тавани, класичен стил на декорација и големи стаклени површини од кои се гледа неверојатната природа.

Околу примарната резиденција има хелиодром и пристаниште за суперјахтите на богатите сопственици. Бројни чамци и опрема за водени спортови, како што се џет скии и кајаци, ви помагаат да уживате во овој приморски рај. Од бесконечниот базен со олимписка големина до уредените градини, приватната теретана и бањата, домот е спектакуларен и има целосен персонал за да се грижи за феноменалниот имот.

„Годините на пандемијата, заедно со политичката несигурност на глобалната сцена, ги натераа луѓето да ја ценат својата приватност и благосостојба. Привлечноста за поседување приватен остров може да се сведе на можноста да се движите со целосна слобода, да уживате во целосен мир и спокојство и целосна контрола врз значителен дел од вашата земја.Little Pipe Cay е навистина олицетворение на живеење на приватен остров“, рече Колин Лајтбурн од Engel & Volkers.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement