Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

пазарот на недвижности во Бел Ер-се продава мега-вила за 150 милиони долари

Џорџ Руан, основачот на онлајн компанијата Honey, ја продава својата луксузна вила од 2000 метри квадратни за неверојатни 150 милиони долари.

Комплексот се наоѓа на нешто повеќе од еден хектар рид со двокатна главна куќа и куќа за гости со една спална соба. Вилата има девет бањи и 14 спални соби со панорамски поглед на хоризонтот на Лос Анџелес и пошироко.

Раскошниот дом е дизајниран од архитектонската фирма Саота со план на подот кој нуди низа луксузни удобности. Неколку камини може да се најдат во библиотеката, главната спална соба и надворешноста. Има и три посебни соби за персоналот, со кујна и простор за перење.

За забава, мега-вилата има винарска визба, медиумска соба и домашно кино. Кога ќе бидете подготвени да се пензионирате, можете да се опуштите во главниот апартман кој располага со пространа тераса и два плакари со голема големина дизајнирани со мермерни акценти. Како што можете да очекувате, станот има сопствена бања со када, а за оние денови кога ви треба подлабоко опуштање, на неколку чекори има домашна сауна.

Што се однесува до надворешноста, пространата тераса има неверојатен бесконечен базен, затскриени кабани, пожарна јама покрај базенот и бујно уредување. За забава на топло време, има и целосно опремена кујна на отворено. Во меѓувреме, гостинската куќа има сопствен базен, теретана и спа.

Очигледно, Руан никогаш не живеел во куќата. Сепак, записите покажуваат дека милијардерот ја купил недовршената палата за 60 милиони долари во 2020 година. Во текот на изминатите две години, тој соработуваше со архитектонската фирма од Лос Анџелес „Woods + Dangaran“ за да го реновира имотот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement