Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Откријте ги сите убавини на Ориентот

Во близина на пустината и на неколку километри од раздвижениот живот на Дубаи, има луксузнен и импресивен Royal Mirage, со потпис One & Only…

Со своите прекрасни градини, позицијата покрај морето и архитектурата, оваа оаза е поделена на три дела, со препознатлив дизајн: арапскиот двор, палатата и резиденциите. Ограничен од пламен, градини и фонтани, Royal Mirage Dubai дефинитивно одговара на своето име, како модерна палата, наменета за обични патници од целиот свет. Тука ќе имате избор помеѓу 231 исклучителни соби и апартмани, сите инспирирани од ориенталната култура и имаат прекрасен поглед на заливот. Royal Mirage нуди 33 супериорни и неверојатни апартмани, 49 соби на Златниот клуб, апартмани на Златниот клуб, но исто така, пред сè, два Ројал апартмани.

Елегантни и модерни, двата кралски апартмани во Royal Mirage Dubai имаат по 325м2, кои се состојат од две внимателно украсени спални соби, посебна дневна соба и трпезарија, поврзани со огромен балкон со поглед на Palm Island.

Ако одлучите некое време да останете во палатата Royal Mirage Dubai, можете да уживате и во неговите вкусни ресторани, километри плажа, како и терени за голф и тенис. Исто така, ви стои на располагање луксузен престој во делот Residence & Spa во хотелот.

Просториите во Royal Mirage Dubai се меѓу најголемите во светот, додека неговите приватни резиденции со изразени арапски влијанија се исто толку исклучителни како и остатокот од одморалиштето. Нивната архитектура, која се состои од сводови, камен и материјали типични за Истокот, обезбедува целосна промена на пределот. Овде можете да изберете помеѓу 32 Prestige соби, 12 Junior апартмани, 4 Executive апартмани или луксузна Garden Villa.

Гарден Вилата во хотелот Royal Mirage Dubai се состои од две спални соби во најинтимниот и затскриен дел од одморалиштето. Со својата типична ориентална архитектура, се граничи со вегетација и има приватен влез за зачувување на вашиот мирен одмор. Незгодно, но топло, се наоѓа на само неколку чекори од беспрекорна плажа и има приватен базен со прилагодлива температура и огромна тераса со сенка.

Доколку сакате да го откриете величественоста на Ориентот, да ја преминете неговата огромна пустина, да пливате во нејзините тиркизни води и да го откриете шармот на градот Дубаи, посетата на Royal Mirage Dubai е идеална опција за вас.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Иако никој од нас нема да живее вечно, можете да додадете неколку дополнителни години во вашиот живот, обрнувајќи внимание на она што го јадете....

Fool Moon

Пред 25 години се случило скандалозно интервју, кое, меѓу другото, сè уште ја раскажува приказната за принцезата Дијана, која за жал почина пред 23...

Cotton Club

Кралицата на теретаната Џенифер Лопез го одработи тренингот во Мајами, а во теретана дојде облечена во интересни хулахопки кои имаат дезен кој потсетува на...

Green Tea

Костенот потекнува од континентот Океанија и е плод со висока хранлива вредност, кој со задоволство го внесуваме во исхраната во текот на зимските месеци....

Advertisement