Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ОСНОВАЧОТ НА ТИНДЕР СЕ ПОЧАСТИ СО НОВА ВИЛА ВО БЕЛ ЕР…

Најубавата куќа во Бел Ер е во нови раце и навистина е крај на една ера.

Наведен на продажба во март за речиси 50 милиони долари, долгогодишниот дом на покојната холивудска актерка Ивет Мимија е продаден за 35 милиони долари.

Записите потврдуваат дека купувачот е Шон Руд, роден во Лос Анџелес, основач на апликацијата за запознавање Tinder.

Сместена на остров во Бел-Ер, вилата содржи две посебни куќи на две парцели со две различни адреси.

Поголемата куќа е изградена во 1928 година од архитектот Марк Даниелс и со право е наречена „Il Sogno“ што на италијански значи „сон“.

Стилирана во прекрасен тоскански стил, вилата има внатрешен простор од 1060 квадратни метри.

Прекрасната резиденција беше реновирана во 1979 година од познатиот дизајнер на ентериер Калеф Алатон и оттогаш може да се пофали со рачно насликани тавани, светларници, камени камини, кристални лустери, библиотека, винарска визба од тули и главен апартман под куполата во стилот на бајките.

Од друга страна, помалата куќа која е веднаш до неа се простира на околу 500 квадратни метри, а има и викендица за гости.

Надворешноста на вилата е подеднакво импресивна. Дизајниран од познатиот пејзажен архитект Дејвид Џонс, терените кои личат на бајките вклучуваат тревници, бројни патеки и десетици зрели примероци на дрвја, формални градини и базен.

Севкупно, распространетиот имот се протега на повеќе од 1,5 хектари и, наводно, е подготвен за обемно реновирање од неговиот нов сопственик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement