Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Оригинално, поинакво, бајковито одморалиште каде природата и луксузот се во совршена хармонија

Со ски сезоната во полн ек, сè уште не е доцна да изберете луксузен дом од соништата каде што ќе можете да се опуштите по исцрпувачкото скијање…

За среќа на вас, една од најголемите вили во Аспен штотуку го најде своето место на пазарот – тоа е градба која има површина од нешто повеќе од 2.000 квадратни метри, а може да се купи по цена од 75 милиони долари. Домот е дизајниран од Леонард Стерн, бизнисмен кој оставил трага во неколку вили во околината, вклучувајќи го и имотот на соседот, кој годинава беше продаден за 22 милиони долари. И додека крајните резултати од овој нов проект се навистина спектакуларни, неговата изградба се соочи со неколку пречки. Во 2019 година, неколку градски власти рекоа дека проектот за развој „ги надмина одобрените планови“, наведувајќи дека висините на некои тавани и самата зграда се поголеми од првично договорените. Тој проблем секако е решен.

Поточно, можеме да кажеме дека сите предизвици на градежништвото се сега во минатото, односно дека идниот сопственик ќе може да се релаксира и да ужива, знаејќи дека е сопственик на една од најинтересните живеалишта во овој дел на светот. Во внатрешноста на вилата можеме да видиме цела низа погодности, вклучувајќи голем базен што ќе можете да го видите од вашата застаклена канцеларија во домот, како и приватна куглана. Во надворешноста, можеме да видиме три тениски игралишта и гаража за шест автомобили.

Вилата со седум спални соби се појави на пазарот во зенитот на побарувачката за имот во Аспен. Бројни богати купувачи го бараат своето парче земја надвор од големите градови, а имот како овој е нешто што најмногу се бара. Со други зборови, ако сте заинтересирани, мора да дејствувате брзо.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Можете да ја сакате или да ја мразите јогата, но придобивките за телото не можат да се одречат. Асаните и вежбите за дишење заедно...

Cotton Club

Манекенката сподели фотографии од нејзината лична архива. Модната недела е во полн ек во Париз. А, тоа значи дека сите топ модели, вклучително и...

Fool Moon

Некои филмови, иако се означени како романтични, оставаат горчливо-сладок вкус по гледањето. Но, сепак ги сакаме, можеме лесно да го повториме гледањето онолку пати...

Fine Living

Леброн Џејмс продава имот во Лос Анџелес за помалку пари отколку што платил во 2015 година. Тоа не значи дека кошаркарската ѕвезда е во...

Advertisement