Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Оваа куќа на Хаваи, вредна 22,5 милиони долари, е изградена на голф терен од светска класа

Ентериерите на резиденциите беа дизајнирани од познатата Никол Холис.

Сакате да вежбате голф? Новата вила вредна 22,5 милиони долари на Хаваи ќе ви го овозможи токму тоа, бидејќи доаѓа со членство во ексклузивниот голф клуб Коханаики. Како дел од тој пакет, сопствениците ќе имаат пристап до терен со 18 дупки дизајниран од познатиот Рис Џоунс.

Ova kuća na Havajima vredna 22,5 miliona dolara izgrađena je na golf terenu svetske klase

Самиот дом има многу удобности и елементи за внатрешни работи, така што можете да уживате многу, дури и ако не сте љубител на голф. Станува збор за резиденција од 830 квадратни метри, заедно со пет спални соби и пет бањи и се наоѓа во близина на плажата со поглед на Тихиот Океан. Ентериерите беа дизајнирани од талентираната дизајнерка Никол Холис.

Ova kuća na Havajima vredna 22,5 miliona dolara izgrađena je na golf terenu svetske klase

Се разбира, бидејќи околниот пејзаж е толку недопрен, ќе сакате да го поминете поголемиот дел од времето надвор. Има базен со поглед на терен за голф, плус тушеви на отворено и када. Патеката води до плажата на борови дрвја, која е одлично место за сурфање.

Ova kuća na Havajima vredna 22,5 miliona dolara izgrađena je na golf terenu svetske klase

Коханаики нуди повеќе од голф. Клубот од 6700 квадратни метри има микро-пиварница, куглана, кино, соба за дегустација на вино, спа, фитнес објекти, ресторани. Тениските и кошаркарските игралишта им служат на другите љубители на спортот.

Ova kuća na Havajima vredna 22,5 miliona dolara izgrađena je na golf terenu svetske klase

Куќата во моментов е една од најскапите на Хаваите. Тоа доаѓа во време кога ултра богатите постојано ги натрупуваат своите недвижности – да потсетиме, Марк Цукерберг купи 600 хектари на соседниот остров Кауаи во мај за 53 милиони долари.

Ova kuća na Havajima vredna 22,5 miliona dolara izgrađena je na golf terenu svetske klase

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement