Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ОВАА ЖЕНА СЕКОЈ МАЖ БИ ЈА ОЖЕНИЛ: 6 одлики што ги има СОВРШЕНАТА ЖЕНА – колку имате?

Денес, кога жените се борат со сите сили за еднаквост, а мажите гледаат на бурмата во многу поинакво светло

Момците се обидоа да бидат многу искрени и детални. Еве што е идеален материјал за брак за нив.

Колку и да изгледаше романтичен и попривлечен светот на 50-тите години од денес, времињата значително се променија на многу начини, а со нив и начинот на кој мажите гледаат на своите жени. Денес, кога жените се борат со сите сили за еднаквост, а мажите гледаат на бурмата во многу поинакво светло, ги прашавме што точно очекуваат од нивната идна сопруга?

Ми треба некој да ме исполни. Вистинска жена ќе ги разбере моите слабости и недостатоци и ќе ми помогне да станам подобра личност. Да бидам искрен, би сакал да биде интелигентна, интересна и да има големи гради “.

„Девојка која ќе биде со мене и во добро и во зло, онаа што нема да побегне по првиот голем проблем. Би сакал да биде симпатична, слатка и никогаш да не пораснам со неа “.

„Духовита девојка. Тоа е една од најважните работи. Секако, сакам да биде љубезна, авантуристична и со која ќе живеам со полни бели дробови и насмевка. Љубовта и смеењето ја прават врската силна и совршена “.

„Сакам да ме предизвика да бидам најдобрата верзија за себе. Поточно, да ми помогне да работам на себе и на своите маани. Исто така, за мене е важно таа да е интересна и духовита “.

„Сакам да се омажам за девојка која има свој живот, интереси, кариера и пријатели. Со еден збор – целата личност. Не сакам да бидам со некој што ќе го живее мојот живот или обратно. Ќе живеевме заедно и среќно, но кога би имале време за работи надвор од нашиот брак “.

„Можеби звучи како клише, но зарем не сакаме сите до нас личност од доверба која ќе не сака во сите можни изданија и состојби, која ќе не насмее во тажни моменти и ќе биде потпора секогаш и секаде, и која ќе биде најдобра мајка за нашите деца?!“ „

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...

Fine Living

Час и половина чиста аудио-визуелна среќа за фантастична идеја што ни докажува дека не е сè толку скапано во овој развој на човештвото што...