Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Новогодишната елка на брендот Салваторе Ферагамо го краси хотелот Мандарин Ориентал во Дубаи

Можеби Дедо Мраз сè уште не пристигнал, но празничните веселби веќе се шират во стилот на мандаринскиот ориентал Џумеира, луксузен хотел со 5 ѕвезди во Дубаи.

Хотелот неодамна ја претстави својата прекрасна елка за оваа година дизајнирана од никој друг туку Салваторе Ферагамо.

Претставувајќи го наследството, изработката и квалитетот на двата бренда, новогодишната елка го содржи и култниот модел Ганцини на брендот Салваторе Ферагамо и добро препознатливиот симбол на хотелот „Мандарин ориентал“ – лепеза во облик на новогодишни украси. Го вклучува и препознатливиот чевел Rainbow на Ferragam, сместен среде каприциозните ѕвезди.

Вернер Анзингер, генерален директор на „Mandarin Oriental Jumeirah“ во Дубаи, изјави: „Среќни сме што имаме можност да работиме со Салваторе Ферагамо на нашата елка во 2021 година, што е трета откако хотелот е отворен. Ферагамо е синоним за безвременски гламур, иновативен дух и традиционални семејни вредности, а ние сме воодушевени што можеме да организираме магичен Божиќ заедно со нови спомени за чување“.

Во чест на 50-тиот златен јубилеј на ОАЕ, елката има целосно златна палета заедно со раскошно осветлување. Гостите кои ќе го посетат хотелот ќе можат да уживаат и во попладневниот чај во Noor Lounge во текот на целиот месец, со прекрасен избор на деликатеси за уживање.

Новогодишната елка на Салваторе Ферагамо на мандарински ориентал Џумеира, ќе биде изложена од 7 декември до 7 јануари 2022 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement