Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Новиот ресторан во Париз го носи „здивот“ на Италија во градот на светлината

Комбинацијата на италијански вкусови и париски шарм се појавува во сосема новиот ресторан „Gigi“, ново обележје во Градот на светлината, кој не кани на врвно кулинарско патување со арома на Италија!

По веќе обожаваниот Maison Russe – новиот ресторан во кој се служи руски јадења – во Париз е отворен уште еден локалитет кој го носи името „Gigi“. Тоа е место со неверојатна архитектура, каде што посетителот може да ги проба највкусните и најпрефинетите италијански јадења.

Новиот „храм“ на италијанската гастрономија е ултимативна дестинација за љубителите на оваа кујна, како и за оние кои сакаат да се обединат со париската префинетост. Лоциран на историскиот и раздвижен 15 av Montaigne, ресторанот Gigi ја слави италијанската кујна додека на гостите им дава можност да уживаат во вистинското градско гостопримство, со прекрасен поглед на Ајфеловата кула.

Што се однесува до архитектурата, гледаме дека топлите нијанси создале совршена основа за целосно „топло“ и пријатно опкружување, великодушно нудејќи незаборавно гастрономско искуство. Забележуваме дека деталите на таваните и столбовите кои го карактеризираат дизајнот на ентериерот се протагонисти на секој агол на новиот ресторан, додека во исто време металните детали и идеалното осветлување создаваат совршена атмосфера инспирирана од Париз.

Италијанската долче вита во сиот свој сјај е претставена преку вкусните јадења. Мајсторите на гастрономијата успеаја на најдобар можен начин да ја внесат традицијата и најамблематичните вкусови на италијанската култура во секое од јадењата, во комбинација со помодерни верзии. Резултатот? Вкусови кои го полудуваат непцето и на најпребирливите посетители!

Гастрономското патување несомнено ќе биде незаборавно за секого, благодарение на внимателниот избор на јадења, како рижото Di Gigi, шпагети лангусте и песто џеновезе, со специјални, висококвалитетни пијалоци кои се нудат. Целото искуство е комплетирано со посебна музичка подлога која одлично се вклопува во префинетата атмосфера на просторот. Овде се организираат бројни музички и танцови вечери, каде што гостите имаат можност да го комбинираат убавото јадење со атмосферските звуци на џезот.

Прелистајте ја галеријата за да откриете повеќе фотографии од ресторанот!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement