Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Нова торба која го освојува светот – мора да ја имате и вие!

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на есента и зимата…

Иако студено, дождливо, облачно и понекогаш сиво, овие две сезони што ни сигнализираат дека се ближи крајот на годината имаат свој шарм и убавина. Пејзажите што не опкружуваат добиваат целосно нов изглед, остриот, ладен воздух ни помага полесно да се разбудиме, додека топлото чоколадо, удобните ќебиња, јакни и палта нè загреваат на совршен начин.

Мора да признаеме дека зимата и есента некако доминираат кога станува збор за модата и модните додатоци, бидејќи тие со себе носат бројни новини и парчиња во кои можеме да уживаме, на миризлив начин. Како што веќе знаете, брендовите досега презентираа бројни карактеристики на новата постудена сезона, а една од нив е и Dior.

Иконската торба Dior Lady доби зимско освежување, во форма на луксузен кадифе Помалата верзија на оваа торба D-Lite се нуди во класична црна, како и темно сина и костен. Горната рачка на оваа торба е изработена од двобоен кадифе, на кој му се дадени тонски споеви што ги комплетираат неговите архитектонски линии. Логото на Кристијан Диор се појавува во неговиот централен дел, додека белите детали и приврзоците на Dior му даваат допир на сјај на ова луксузно парче. Одвојниот ремен за рамо е секако исклучително практичен. Оваа торба веќе може да се набави преку официјалната веб-страница на брендот, а нејзината цена е 4800 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако некогаш сте копнееле во вереничкиот прстен на војвотката од Кембриџ и сте посакале да го имате сами – не сте единствените. Според новото...

Fool Moon

Додека нејзината внука во Лос Анџелес се подготвуваше за доаѓањето на првото дете, славната Џулија Робертс реши да најде пауза од обврските на песочните...

Cotton Club

Откако латино дивата Џенифер Лопез реши да ги соблече своите непотребни партали за да го промовира својот нов сингл, 36-годишната ријалити sвезда Клои Кардашијан...

Fool Moon

Големиот спој е редок и посебен астролошки настан што се случува најчесто еднаш во 20 години. Тоа подразбира средба на Јупитер и Сатурн во...

Advertisement