Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Новата вила на Томи Хилфигер во Палм Бич

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари.

Езерската вила е изградена во 2006 година и има три спални, четири бањи и три бањи за гости. Тоа е импозантна куќа со високи тавани и луксузни детали.

Дворот на куќата е украсен со столбови и фонтана пред главниот влез.

Куќата има многу дневни соби со дрвени греди на таванот, камини и луксузни врати. Медитеранската естетика на куќата ја инспирирала свечената трпезарија, како и надворешните простори.

Главната спална соба има дневна соба со камин и приватен балкон.

Балконот има поглед кон езерцето, градината, прекрасните цвеќиња и базенот.

Декорацијата на куќата е луксузна со лустери и дрвени украсни елементи. Сепак, се очекуваат промени, бидејќи дизајнерот ќе го реновира својот ентериер.

Томи Хилфигер купи друга куќа во околината, вредна 9 милиони долари, за да остане таму додека завршуваат реновирањата на неговата куќа. Оваа куќа има три спални и четири бањи.

Славната двојка, покрај две нови куќи во Палм Бич, поседува и куќа во Мајами, додека продадоа куќа во Гринич за 31 милиони долари и стан во хотелот Плаза за 31,25 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement