Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Нереален хотел со прекрасен поглед и бесконечен базен долг 90 метри „во облаците“…

Зградата на хотелот се состои од 43 ката и нуди сместување во 795 луксузни соби и апартмани со различни големини.

На крајот на 2022 година, во Дубаи се отвора спектакуларниот хотел Атлантис Ројал од 17 хектари. Тоа е место кое треба целосно да ја промени перцепцијата за луксуз во град во кој луксузот е секојдневие.

Atlantis The Royal е проект вреден 1,5 милијарди евра, а е резултат на работата на врвни дизајнери, архитекти и уметници. Комбинира нереално дизајнирано хотелско сместување со неверојатна гастрономска понуда, интересни туристички атракции и возбудлив ноќен живот.

Зградата на хотелот се состои од 43 ката и нуди сместување во 795 луксузни соби и апартмани со различни големини. Собите се украсени со стаклени површини од подот до таванот и нудат прекрасен поглед на панорамата на Дубаи и Персискиот залив.

Вљубениците во пливањето сигурно ќе го посетат спектакуларниот 90-метарски базен Cloud infinity кој се наоѓа на 22 кат од хотелот. Преку ден е идеално место за освежување од високите температури, а во текот на ноќта се претвора во совршена дестинација за вечерно излегување и танцување.

Atlantis The Royal ќе вклучи и 17 нови барови и ресторани. Овде ќе можете да ги вкусите јадењата на познатите готвачи – од Хозе Андреас, Гастон Акурио до Хестон Блументал кој ќе ја донесе својата популарна Вечера во Дубаи.

Овде ќе можете да видите необични атракции – како базен исполнет со 4.000 медузи, фонтана, но и спа Awaken, кој ќе нуди се, од традиционални холистички третмани до регенеративна медицина и велнес терапии.

Сите гости на хотелот ќе имаат неограничен пристап до најголемиот воден парк – Aquaventure.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement