Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Некогаш, сите викендици беа изградени во А стил: Еве како да го искористите максимално просторот и да постигнете удобност (Видео)

Во минатото се граделе планински куќи, односно викендици, така што нивните покриви косо „паѓале“ сè до нивните темели…

Иако се многу привлечни по изглед, овие слатки викендици претставуваа вистински предизвик, кога треба да бидат опремени одвнатре. Долниот дел од куќата е широко простран, но горниот дел скоро е невозможен за употреба.

Ако дозволите горниот дел од куќата да биде „отворен“, целата топлина ќе се зголеми, и ќе имате впечаток дека не можете доволно да ја загреете куќата.

Ви претставуваме пример за една таква куќа, која сопствениците ја опремија со максимално искористување на просторот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Покрај нејзиниот сопруг, новата американска потпретседателка на историската инаугурација ја поддржаа и нејзините деца од претходниот брак, синот Кол и ќерката Ела Емхоф, а...

Cotton Club

Веќе разбравме: во блиска иднина, не можеме да се скриеме од алузии на темата домашна облека, сакале или не. Откако ги поминаа скоро сите...

Cotton Club

Автор на бестселер, поранешна прва дама на САД, модна икона и хероина на американската сцена со одличен стил, како и амбасадорка на бројни проекти...

Fool Moon

Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат единствена личност. Шкорпија Шкорпиите се моќни, енергични и многу се...

Advertisement