Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

На работ на реалноста: Кафуле што ќе ве натера да се сомневате во вашите очи

Иако за некои луѓе во овој момент би било доволно најобичното маалско кафуле, недалеку од плоштадот Палас, главниот плоштад во Санкт Петербург каде лесно може да се сретнете со фестивал или културен настан, има уникатно кафуле на кое му недостасува една димензија. Black and White 2D Cafe стана омилено место на Инстаграм за многу кратко време.

Благодарение на специјалниот дизајн и напорот на илустраторот, посетителите се чувствуваат како да влегле во некој вид стрип или цртан филм. Речиси е невозможно да останете седнати и да пиете кафе или чај затоа што сакате да станете и да ја допрете секоја ставка за да бидете сигурни дека е „вистинска“ или нацртана.

Коментарите на социјалните мрежи се претежно позитивни, а гостите велат дека се чувствувале како да се во осумдесеттите години кои шетаат низ спотот на бендот A-ha во песната Take On Me. Покрај разни видови кафе и чак, кафулето нуди и крофни за појадок, но најголем адут е секако самиот дизајн.

Black and White 2D Cafe не е единственото кафуле од ваков вид во светот, YND 239-20 во Сеул е исто така едно од местата што би сакале да се „нацртаме“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Advertisement