Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

На продажба позлатеното Nintendo Wii од кралицата Елизабета Втора

Ако сте гејмер, но уживате во сите работи поврзани со луксуз, ние ја имаме вистинската работа за вас…

Скапoценото Nintendo Wii, создаден за кралицата Елизабета Втора во 2009 година, сега е достапен за купување. Оваа кралска креација е целосно облиена во 24-каратно злато и се појави на пазарот по долги 12 години. Во моментов, сопственикот на ова Nintendo е анонимен колекционер кој сака да „продолжи со животот“ и затоа ја распродава својата архива.

Создадена како дело на THQ, позлатената конзола ја купи нејзиниот сегашен сопственик во 2017 година. И додека тој планираше да ја чува во тајност, продуцентите кои стојат зад каналот YouTube „People Make Games“ го најдоа во 2019 година и го разбудија интересот на целиот свет заради ова неверојатно парче.

Позлатениот додаток доаѓа со копија од BIG Family Games и работи исто како и сите други верзии на Wii. Неговата цена е 300 000 долари и моментално може да се купи преку E-bay. Според списокот, „предметот може да има некои знаци на употреба, но тој е целосно исправен и функционален“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement